0541 963 1714 info@ivm.com.tr
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Yunanistan Denizci Vizesi

Yunanistan Denizci Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Aşağıdaki Gibidir

Yunanistan Denizci Vizesi 

 1. Pasaport: Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaportunuz 10 yıldan eski veya hasarlı olmamalıdır ve en az 2 boş sayfası bulunması gerekmektedir. Yunanistan Denizci Vizesi başvurusu yapacak yabancı asıllı vatandaşlar için dönüşten itibaren 3 ay daha geçerli oturum izni kartı gereklidir.
 2. Başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmuş, 37. maddesi ve son sayfadaki imza kutucukları imzalanmış, tarih atılmış Yunanistan Denizci Vizesi vizesi başvuru formu. Reşit olmayan başvuru sahiplerinin formları hem anne hem de baba tarafından imzalanmış olmalıdır. Başvuru formları mavi, siyah kalemle ya da bilgisayarda doldurulabilir. Acentemiz aracılığı ile başvuru yapacak müşterilerimizin başvuru formları eksiksiz olarak tecrübeli personellerimiz tarafınca doldurulmaktadır.
 3. Fotoğraf: Fotoğrafların son 3 ay içerisinde çekilmiş ve eski vizelerde kullanılmamış olması, yüzün objektife direkt olarak bakması, yüzün, kulakların ve alnın görünür olması, fon renginin beyaz ve fotoğrafların 35 mm x 45 mm ölçülerinde olması gerekir. Fotoğraf örneği
 4. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Tüm aileyi gösterecek şekilde (nüfus ve aile) e-devletten üzerinden barkotlu veya nüfus müdürlüğünden orijinal alınması gerekir.
 5. Sağlık sigortası: Öngörülen yolculuk ve Schengen ülkelerinde kalınacak süreyi kapsayan, ayakta ve yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayan, vefat halinde cenazenin ülkeye naklini içeren minimum 30.000€ teminatlı Yurtdışı Seyahat Sigortası. Yurtdışı Seyahat Sigortaları "ıslak imzalı ve kaşeli" olmak zorundadır. Seyahat sağlık sigortası belgelenmiş seyahat tarihinden bir gün önce ve dönüş tarihinden bir gün sonrasını kapsayacak şekilde yapılmalıdır. Dileyen müşterilerimiz seyahat sağlık poliçesini acentemizden temin edebilir.
 6. Kontrat ve Gemici Belgeleri: Denizcilik şirketinin ya da kontrat yapılan firmanın yazısı: Antetli kâğıda yazılmış ve kaşeli ve ıslak imzalı, İngilizce veya Türkçe yazılmış olması gereklidir. Gemici cüzdanı fotokopisi ve Gemicinin kontratı. Denizcilik şirketinin ya da kontrat yapılan firmanın antetli kağıdına kaşeli yazısı. Yolcu gemisinde garson olarak çalışmaya gidenler ise Orijinal sözleşme ve fotokopisi ve Yunanistan'daki gemi şirketinin davetiyesi getirmeleri gerekir.
Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
Konsolosluk Belirler Turistik Konsolosluk Belirler 5 İş Günü 150 EURO
Konsolosluk Belirler Ticari Konsolosluk Belirler 5 İş Günü 150 EURO
Konsolosluk Belirler Fuar Konsolosluk Belirler 5 İş Günü 150 EURO
Konsolosluk Belirler Özel Ziyaret Konsolosluk Belirler 5 İş Günü 150 EURO
Konsolosluk Belirler Kültürel Konsolosluk Belirler 5 İş Günü 150 EURO
Konsolosluk Belirler Eğitim Kons. Belirler 5 İş Günü 150 EURO
Konsolosluk Belirler Sportif Konsolosluk Belirler 5 İş Günü 150 EURO
Konsolosluk Belirler Denizci Konsolosluk Belirler 5 İş Günü 150 EURO
Konsolosluk Belirler Şoför Konsolosluk Belirler 5 İş Günü 150 EURO
Konsolosluk Belirler Konferans Konsolosluk Belirler 5 İş Günü 150 EURO

·         Yunanistan Vize Ücreti 2022 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.

·         Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.

·         Yunanistan Vizesi Fiyatı belirlenirken Yunanistan Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz ayrın olarak belirlenmiştir.

·         Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Yunanistan Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.

·         Kargo & Kurye ücretleri Yunanistan Vize Ücreti tablosuna dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar
 • İstanbul Vize Başvuru Merkezi Yunanistan Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • İstanbul Vize Merkezi Türkiye’nin neresinde olursanız olun şehir fark etmeksizin sizin adınıza Yunanistan Denizci Vizesi başvurusu yapabilir
 • Yunanistan Denizci Vizesi başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk talep ettiği takdirde sadece mülakata gelmeniz gerekmektedir.
 • İstanbul’da ikamet eden müşterilerimiz şahsen ofisimize gelerek veya Kargo-Kurye yolu ile evraklarını bize ulaştırarak Yunanistan Denizci Vizesi başvurusu yapabilirler.
 • İstanbul dışında ikamet eden ve Yunanistan Denizci Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını MNG Kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla İstanbul Vize Başvuru Merkezine ulaştırabilirler.
4.8 / 5 ( 224 votes)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir