0541 963 1714 info@ivm.com.tr
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Çeçenistan Vizesi

Çeçenistan Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Aşağıdaki Gibidir

Çeçenistan Vizesi örneği

 1. Pasaport: Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaportunuz 10 yıldan eski veya hasarlı olmamalıdır ve en az 2 boş sayfası bulunması gerekmektedir. Çeçenistan Vizesi başvurusu yapacak yabancı asıllı vatandaşlar için dönüşten itibaren 3 ay daha geçerli oturum izni kartı gereklidir.
 2. Fotoğraf: Fotoğrafların son 3 ay içerisinde çekilmiş ve eski vizelerde kullanılmamış olması, yüzün objektife direkt olarak bakması, yüzün, kulakların ve alnın görünür olması, fon renginin beyaz ve fotoğrafların 35 mm x 45 mm ölçülerinde olması gerekir. Fotoğraf örneği
 3. Başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmuş imzalanmış ve tarih atılmış Çeçenistan Vizesi vizesi başvuru formu. Reşit olmayan başvuru sahiplerinin formları anne ya da baba tarafından imzalanmış olmalıdır. Başvuru formları Rusya Dış İşleri bakanlığının resmi sayfasından online olarak doldurulması gerekmektedir. Acentemiz aracılığı ile başvuru yapacak müşterilerimizin başvuru formları eksiksiz olarak tecrübeli personellerimiz tarafınca doldurulmaktadır.
 4. Konaklama Belgesi: Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı adresi ve bütün yolcuların tam isimlerinin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu. Otel rezervasyonu olmayan başvuru sahiplerine acentemiz yardımcı olmaktadır.
 5. Voucher Belgesi: Rusya topraklarında faaliyet gösteren Tur operatöründen alınmış Turistik Davetiye (Voucher). Voucher belgesinde pasaport bilgileriniz, Rusya’da konaklayacağınız oteli ve adresi, Rusya’ya seyahat tarihleriniz ve güzergahınız yazılmış olması gerekmektedir. Voucher belgesi Islak imzalı ve kaşeli olması gerekmektedir. Fotokopi ve renkli çıktı kabul edilmemektedir. Voucher Belgesi sizin adınıza acentemiz tarafından temin edilir ve orijinali konsolosluğa, fotokopisi ise Rusya’ya giriş yaptığınız esnada gümrükte beyan etmeniz için size verilecek şekilde düzenlenmektedir. Voucher örneği
 6. Garanti Mektubu: Rusya topraklarında faaliyet gösteren Tur operatöründen alınmış Garanti mektubu. Garanti mektubu isminizi, soy isminizi, doğum tarihinizi ve pasaport numaranızı bulunduran Rusya’da kalacağınız süre boyunca size kefil olduğuna dair yazıdır. Garanti Mektubu sizin adınıza acentemiz tarafından temin edilir ve orijinali konsolosluğa, fotokopisi ise Rusya’ya giriş yaptığınız esnada gümrükte beyan etmeniz için size verilecek şekilde düzenlenmektedir Çeçenistan Vizesi Garanti Mektubu Örneği
 7. Ulaşım Rezervasyonları: Hedeflenen ulaşıma ait rezervasyonlar- Otobüs, Tren, Uçak, Taşıt, Feribot vs.- PNR (rezervasyon numarası) ya da bilet numarası, yolcuların isimleri ve seyahat tarihlerini içermelidir. Türkiye’den çıkış ve Türkiye’ye dönüşü göstermelidir. Charter uçuşlarda seyahat acentesi charter sözleşmesini sunmalıdır. Kendi otomobili veya motosikleti ile seyahat edecek başvuru sahipleri, aracı kullanacak kişi tarafından yazılmış güzergâh dilekçesi, yeşil sigorta, uluslararası geçerli ehliyet ve araç ruhsat fotokopilerini de sunmalıdır. Uçuş rezervasyonları acentemiz tarafından yapılmaktadır.
 8. Bilgi Formu: Bilgi formunu indirip doldurunuz. Doldurduğunuz bilgi formunu da bize ulaştırmanız gerekmektedir. Bilgi Formu İndir. Eğer mevcut yazıcınız yoksa  bilgi formunda yazılı olan detayları bir kağıda yazarak bize ulaştırabilirsiniz.
Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
1 Aylık Turistik 1 Girişli 7 İş Günü 140 USD
1 Aylık Turistik - Ekspres 1 Girişli 4 İş Günü 220 USD
3 Aylık Turistik 1 Girişli 7 İş Günü 200 USD
3 Aylık Turistik - Ekspres 1 Girişli 4 İş Günü 280 USD
6 Aylık Turistik Çok Girişli 10 İş Günü 350 USD
6 Aylık Turistik - Ekspres Çok Girişli 5 İş Günü 590 USD
3 Aylık Ticari 1 Girişli 5 İş Günü 140 USD
3 Aylık Turistik 1 Girişli 7 İş Günü 200 USD
3 Aylık Ticari - Ekspres 1 Girişli 4 İş Günü 220 USD
3 Aylık Ticari 2 Girişli 7 İş Günü 195 USD
3 Aylık Ticari - Ekspres 2 Girişli 4 İş Günü 320 USD
3 Aylık Evraksız - Ticari 1 Girişli 25 İş Günü 280 USD
3 Aylık Evraksız - Ticari 2 Girişli 25 İş Günü 360 USD
3 Aylık Teknik 1 Girişli 7 İş Günü 140 USD
3 Aylık Teknik - Ekspres 1 Girişli 4 İş Günü 220 USD
3 Aylık Teknik - Ekspres 2 Girişli 4 İş Günü 320 USD
3 Aylık Teknik 2 Girişli 7 İş Günü 195 USD
3 Aylık Evraksız - Teknik 1 Girişli 20 İş Günü 325 USD
3 Aylık Evraksız - Teknik 2 Girişli 20 İş Günü 400 USD
3 Aylık Özel Ziyaret 1 Girişli 7 İş Günü 140 USD
3 Aylık Özel Ziyaret - Ekspres 1 Girişli 4 İş Günü 220 USD
3 Aylık Özel Ziyaret 2 Girişli 7 İş Günü 195 USD
3 Aylık Özel Ziyaret - Ekspres 2 Girişli 4 İş Günü 320 USD
1 Yıllık Ticari Çok Girişli 7 İş Günü 320 USD
1 Yıllık Ticari - Ekspres Çok Girişli 4 İş Günü 560 USD
1 Yıllık Evraksız - Ticari Çok Girişli 30 İş Günü 580 USD

·         Rusya Vize Ücreti 2022 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.

·         Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.

·         Rusya Vizesi Fiyatı belirlenirken Rusya Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz ayrın olarak belirlenmiştir.

·         Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Rusya Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.

·         Kargo & Kurye ücretleri Rusya Vize Ücreti tablosuna dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar
 • İstanbul Vize Başvuru Merkezi Rusya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
 • İstanbul Vize Merkezi Türkiye’nin neresinde olursanız olun şehir fark etmeksizin sizin adınıza Çeçenistan Vizesi başvurusu yapabilir
 • Çeçenistan Vizesi başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk talep ettiği takdirde sadece mülakata gelmeniz gerekmektedir.
 • İstanbul’da ikamet eden müşterilerimiz şahsen ofisimize gelerek veya Kargo-Kurye yolu ile evraklarını bize ulaştırarak Çeçenistan Vizesi başvurusu yapabilirler.
 • İstanbul dışında ikamet eden ve Çeçenistan Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını MNG Kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla İstanbul Vize Başvuru Merkezine ulaştırabilirler.
4.8 / 5 ( 276 votes)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir