0541 963 1714 info@ivm.com.tr
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Romanya Öğrenim (D/SD) Vizesi

Romanya Öğrenim (D/SD) Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Aşağıdaki Gibidir

Romanya Öğrenim (D/SD) Vizesi örneği

1.    Pasaport: Talep edilen vizenin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır. Pasaportunuz 10 yıldan eski veya hasarlı olmamalıdır ve en az 2 boş sayfası bulunması gerekmektedir. Romanya Öğrenim (D/SD) Vizesi başvurusu yapacak yabancı asıllı vatandaşlar için dönüşten itibaren 3 ay daha geçerli oturum izni kartı gereklidir.

2.    Başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmuş, imzalanmış ve tarih atılmış Romanya Öğrenim (D/SD) Vizesi vizesi online başvuru formu. Reşit olmayan başvuru sahiplerinin formları hem anne hem de baba tarafından imzalanmış olmalıdır. Başvuru formu Romanya Dış İşleri Bakanlığının resmî web sitesi üzerinden doldurulabilir. Acentemiz aracılığı ile başvuru yapacak müşterilerimizin başvuru formları eksiksiz olarak tecrübeli personellerimiz tarafınca doldurulmaktadır.

3.    Fotoğraf: Fotoğrafların son 3 ay içerisinde çekilmiş ve eski vizelerde kullanılmamış olması, yüzün objektife direkt olarak bakması, yüzün, kulakların ve alnın görünür olması, fon renginin beyaz ve fotoğrafların 35 mm x 45 mm ölçülerinde olması gerekir. Fotoğraf örneği

4.    Banka Hesap Dökümü: Başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınmış ve son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren şahsi banka hesap cüzdanı veya dökümü. Islak kaşeli, imzalı haliyle banka imza sirküleri ile birlikte sunulmalıdır. Hesabınızda seyahatinizi finanse edecek kadar bakiye olmalıdır. Banka hesabı internetten alınmış olsa dahi bankadan kaşe ve imza yaptırılmalıdır.

5.    Sağlık sigortası: Öngörülen yolculuk ve Schengen ülkelerinde kalınacak süreyi kapsayan, ayakta ve yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayan, vefat halinde cenazenin ülkeye naklini içeren minimum 30.000€ teminatlı Yurtdışı Seyahat Sigortası. Yurtdışı Seyahat Sigortaları "ıslak imzalı ve kaşeli" olmak zorundadır. Seyahat sağlık sigortası belgelenmiş seyahat tarihinden bir gün önce ve dönüş tarihinden bir gün sonrasını kapsayacak şekilde yapılmalıdır. Dileyen müşterilerimiz seyahat sağlık poliçesini acentemizden temin edebilir.

6.    Konaklama Belgesi: Romanya’da Konaklayacağınız Yurt bilgileri. Yurda kayıt yaptırdığınızda dair belge. Dairede kalınacaksa kiraladığınız dairenin kira kontratı.

7.    Ulaşım Rezervasyonları: Hedeflenen ulaşıma ait rezervasyonlar- Otobüs, Tren, Uçak, Taşıt, Feribot vs.- PNR (rezervasyon numarası) ya da bilet numarası, yolcuların isimleri ve seyahat tarihlerini içermelidir. Türkiye’den çıkış ve Türkiye’ye dönüşü göstermelidir. Charter uçuşlarda seyahat acentesi charter sözleşmesini sunmalıdır. Kendi otomobili veya motosikleti ile seyahat edecek başvuru sahipleri, aracı kullanacak kişi tarafından yazılmış güzergâh dilekçesi, yeşil sigorta, uluslararası geçerli ehliyet ve araç ruhsat fotokopilerini de sunmalıdır. Uçuş rezervasyonları acentemiz tarafından yapılmaktadır.

8.    Okul Kabul Mektubu: Millî Eğitim Bakanlığı tarafından verilen, gündüz öğretim programına katılan eğitim göreceğini belirten kabul mektubu (Letter of Acceptance) aslı olacak fotokopi kabul edilmemektedir. Eğitim harçlarının ödendiğine dair Ödeme Dekontu.

9.    Adli Sicil Kaydı: Türkiye Cumhuriyeti Adalet bakanlığına bağlı herhangi bir adliyeden ya da e-Devlet sisteminden alınmış sabıka kaydı.

10.  Muvafakatname: Başvuru sahibi reşit değilse/18 yaşının altındaysa ise Romanya Öğrenim (D/SD) Vizesi almaları için noterden muvafakatname gereklidir.

Önemli Notlar

Ön başvurunuz acentemiz tarafından yapılacak ve randevunuz alınacaktır. Vize başvurunuz için hazırlayacağımız dosyayı bizzat bireysel olarak randevu tarihinde Konsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir. Randevunun alınması 2 ile 7 gün arası olup yoğunluğa bağlı olarak bu süre değişebilmektedir. Romanya Öğrenim (D/SD) Vizesi işlem süresi randevu tarihinizden itibaren ortalama 3 iş günü olup yoğunluklara göre bu süre uzayabilmektedir. Romanya’ya seyahat planlayan kişilerin 1 ay öncesinden işlemlere başlamaları faydalı olacaktır.

Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
7 Günlük Turistik 1 Girişli 3 İş Günü 125 EURO
15 Günlük Turistik 1 Girişli 3 İş Günü 125 EURO
7 Günlük Ticari 1 Girişli 3 İş Günü 125 EURO
15 Günlük Ticari 1 Girişli 3 İş Günü 125 EURO
1 Aylık Ticari Kons. Belirler 3 İş Günü 140 EURO
3 Aylık Ticari Kons. Belirler 3 İş Günü 160 EURO
3 Aylık Ticari Kons. Belirler 3 İş Günü 160 EURO
15 Günlük Özel Ziyaret 1 Girişli 3 İş Günü 125 EURO
1 Aylık Özel Ziyaret Kons. Belirler 3 İş Günü 140 EURO
3 Aylık Özel Ziyaret Kons. Belirler 3 İş Günü 160 EURO
6 Aylık Eğitim (D Tipi) Çok Girişli 15 İş Günü 180 EURO
6 Aylık Aile Birleşimi (D Tipi) Çok Girişli 15 İş Günü 180 EURO
1 Aylık Transit 2 Girişli 3 İş Günü 125 EURO
  • Romanya Vize ücretileri 2022 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.
  • Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.
  • Romanya Vizesi Fiyatı belirlenirken Romanya Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz ayrı olarak belirlenmiştir.
  • Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Romanya Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.
  • Romanya Vize Ücret tablosuna Kargo & Kurye ücretleri dahil edilmemiştir, Müşteriye aittir.
Önemli Notlar
  • İstanbul Vize Başvuru Merkezi Romanya Konsolosluğu yetkili acentesidir.
  • İstanbul Vize Merkezi Türkiye’nin neresinde olursanız olun şehir fark etmeksizin sizin adınıza Romanya Öğrenim (D/SD) Vizesi başvurusu yapabilir
  • Romanya Öğrenim (D/SD) Vizesi başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk talep ettiği takdirde sadece mülakata gelmeniz gerekmektedir.
  • İstanbul’da ikamet eden müşterilerimiz şahsen ofisimize gelerek veya Kargo-Kurye yolu ile evraklarını bize ulaştırarak Romanya Öğrenim (D/SD) Vizesi başvurusu yapabilirler.
  • İstanbul dışında ikamet eden ve Romanya Öğrenim (D/SD) Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını MNG Kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla İstanbul Vize Başvuru Merkezine ulaştırabilirler.
4.8 / 5 ( 249 votes)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir