0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Detaylı Bilgi ve Sorularınız İçin Whatsapp Numaramız: 0541 963 1714

Mısır Vizesi

Mısır Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Aşağıdaki Gibidir

Mısır Vizesi 

 1. Pasaport: Mısır Vizesi başvurusunda bulunacak olan bireylerin pasaport süresi, talep edilen vizenin bitiş süresinden 6 ay daha uzun olmalıdır. Seyahat planı yapılırken pasaport geçerlilik tarihi dikkate alınarak rezervasyonlar yaptırılmalıdır. Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve Mısır Vizesi başvurunuzun gerçekleşmesi için pasaportunuzda 2 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Pasaportunuzda yırtık ve benzeri bir hasar var ise kabul edilmeyecektir.
 2. Başvuru formu: Başvuru formunda kimlik bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, ikamet bilgileriniz, çalışma bilgileriniz, mali bilgileriniz, ziyaret amacınız, geçmişte yapmış olduğunuz ve gelecekte yapmayı planladığınız Mısır seyahatlerin bilgisi ve nedenleri yer almaktadır. Mısır Vizesi almak isteyen başvuru sahipleri bu bilgileri eksiksiz ve tam olarak doldurmalıdır. Acentemiz aracılığı ile başvuru yapacak müşterilerimizin başvuru formları eksiksiz olarak tecrübeli personellerimiz tarafınca doldurulmaktadır.
 3. Fotoğraf: Fotoğrafların son 3 ay içerisinde çekilmiş ve eski vizelerde kullanılmamış olması, yüzün objektife direkt olarak bakması, yüzün, kulakların ve alnın görünür olması, fon renginin beyaz ve fotoğrafların 35 mm x 45 mm ölçülerinde olması gerekir. Fotoğraf örneği
 4. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Tüm aileyi gösterecek şekilde (nüfus ve aile) e-devletten üzerinden barkotlu veya nüfus müdürlüğünden orijinal alınması gerekir.
 5. Kimlik Fotokopisi: Mısır Vizesi alacak kişinin kimlik fotokopisi ibraz etmesi gerekmektedir. Kimlik fotokopisinde T.C. Kimlik numarası bulunmalıdır. Kimlikte yer alan fotoğraf kişiyi net bir şekilde göstermeli ve kimlik bilgilerinin okunabilir olması gerekmektedir.
 6. Vize Talep Dilekçesi: Çalıştığınız veya sahibi olduğunuz şirketin antetli kağıdına Mısır Konsolosluğu’na hitaben yazılmış, şirket kaşesi basılmış ve şirket yetkilisi tarafından imzalanmış dilekçe. Dilekçede işe başlangıç tarihi, net aldığınız maaş ve şirketteki göreviniz mutlak suretle belirtilmelidir. Dilekçede ayrıca Mısır’a yapacağınız seyahatin gidiş ve dönüş tarihleri ile birlikte seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağının belirtilmesi gerekmektedir.
 7. Konaklama Belgesi: Tüm seyahat süresini kapsayan, otelin adı adresi ve bütün yolcuların tam isimlerinin yer aldığı onaylı otel rezervasyonu. Otel rezervasyonu olmayan başvuru sahiplerine acentemiz yardımcı olmaktadır.
 8. Ulaşım Rezervasyonları: Hedeflenen ulaşıma ait rezervasyonlar- Otobüs, Tren, Uçak, Taşıt, Feribot vs.- PNR (rezervasyon numarası) ya da bilet numarası, yolcuların isimleri ve seyahat tarihlerini içermelidir. Türkiye’den çıkış ve Türkiye’ye dönüşü göstermelidir. Charter uçuşlarda seyahat acentesi charter sözleşmesini sunmalıdır. Kendi otomobili veya motosikleti ile seyahat edecek başvuru sahipleri, aracı kullanacak kişi tarafından yazılmış güzergâh dilekçesi, yeşil sigorta, uluslararası geçerli ehliyet ve araç ruhsat fotokopilerini de sunmalıdır. Uçuş rezervasyonları acentemiz tarafından yapılmaktadır.
 9. Banka Hesap Dökümü: Başvuru tarihinden en fazla 1 hafta önce alınmış ve son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren şahsi banka hesap cüzdanı veya dökümü. Islak kaşeli, imzalı haliyle banka imza sirküleri ile birlikte sunulmalıdır. Hesabınızda seyahatinizi finanse edecek kadar bakiye olmalıdır. Banka hesabı internetten alınmış olsa dahi bankadan kaşe ve imza yaptırılmalıdır.
Vize Süresi Vize Tipi Giriş Sayısı İşlem Süresi Toplam Ücret
1 Aylık Turistik 1 Girişli 30-90 Gün 450 TL
1 Aylık Ticari 1 Girişli 30-90 Gün 550 TL
3 Aylık Ticari Çok Girişli 30-90 Gün 700 TL
1 Aylık Fuar 1 Girişli 30-90 Gün 550 TL
1 Aylık Özel Ziyaret 1 Girişli 30-90 Gün 450 TL
3 Aylık Özel Ziyaret Çok Girişli 30-90 Gün 700 TL
1 Aylık Öğrenci 1 Girişli 30-90 Gün 450 TL
1 Aylık Tıbbi Tedavi 1 Girişli 30-90 Gün 450 TL

·         Mısır Vize Ücreti 2022 yılına ait olup ücret tablosunda yazılı olan ücretler geçerlidir.

·         Yukarıda yazılı olan fiyatlarımıza Kargo & KDV dâhil değildir.

·         Mısır Vizesi Fiyatı belirlenirken Mısır Konsolosluğu vize harçları ve hizmet bedelimiz ayrın olarak belirlenmiştir.

·         Yukarıdaki ücret tablosunda  belirtilen Mısır Vize Ücretleri dışında ilave bir ücret talep edilmez.

·         Kargo & Kurye ücretleri Mısır Vize Ücreti tablosuna dâhil edilmemiştir, Müşteriye aittir.

Önemli Notlar
 • İstanbul Vize Merkezi Türkiye’nin neresinde olursanız olun şehir fark etmeksizin sizin adınıza Mısır Vizesi başvurusu yapabilir
 • Mısır Vizesi başvuru işlemleri için Konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Konsolosluk talep ettiği takdirde sadece mülakata gelmeniz gerekmektedir.
 • İstanbul’da ikamet eden müşterilerimiz şahsen ofisimize gelerek veya Kargo-Kurye yolu ile evraklarını bize ulaştırarak Mısır Vizesi başvurusu yapabilirler.
 • İstanbul dışında ikamet eden ve Mısır Vizesi almak isteyen müşterilerimiz pasaport ve diğer evraklarını MNG Kargo, Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo aracılığıyla İstanbul Vize Başvuru Merkezine ulaştırabilirler.
4.8 / 5 ( 254 votes)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir