0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Yunanistan ülkeye giriş yasağını uzattı!

Yunanistan hükümeti yasaklarla ilgili yeni bir karar verdi. Ülke aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkelere uygulanan seyahat kısıtlamalarının süresini uzattı.

Yunanistan’da vaka sayıları artışa geçti. Yaz sezonu öncesi mücadeleyi sıkılaştıran Yunanistan uyguladığı seyahat yasaklarının süresini uzattı. Yapılan açıklamada “Ülke içi ve uluslararası uçuş kısıtlamaları uzatıldı” ifadeleri kullanıldı. Bu kapsamda aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülke vatandaşı 19 Nisan’a kadar Yunanistan’a gidemeyecek.

SEYAHAT KISITLAMALARI 19 NİSAN’A KADAR DEVAM EDECEK!

Yunanistan Sivil Havacılık Otoritesi (CAA) tarafından COVID-19'un yayılmasını önlemek amacıyla yayınlanan NOTAM'a göre, ülke içi uçuşlara yönelik kısıtlamalar 12 Nisan'a dek, uluslararası uçuşlara yönelik kısıtlamalar ise 19 Nisan'a dek devam edecek. Yunanistan'ın Türkiye'ye yönelik kısıtlamaları 5 Nisan'da (yarın) kaldırması bekleniyordu.

NEGATİF KORONAVİRÜS TESTİ VE RASTGELE KORONAVİRÜS TESTİ

Yeni açıklanan karar uyarınca, birçok Avrupa Birliği ülkesinden Yunanistan'a giriş kısıtlaması sürüyor. Aralarında İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya'nın bulunduğu 10 ülkeden yolcularaysa 72 saat önce alınmış negatif PCR testi ibraz etme ve rastgele teste tabi tutulma koşullarıyla giriş izni veriliyor. Seyahat gününden en az iki hafta önce iki doz aşı yaptırmış olan İsrailli yolcular hariç, tüm yolculardan yedi gün karantinada kalmaları da isteniyor. İç hatlarda ise sadece zaruri seyahate izin veriliyor. Cuma günü 3 bin 80 yeni vaka ve 72 ölümün kayıtlara geçtiği Yunanistan'da şu an restoranlar, okullar ve dükkânlar kapalı. Ancak bazı dükkânların yarın, liselerin de bu ay açılması bekleniyor.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Yunanistan, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkeler rasında ön plana çıkıyor. Ülkede yasakların kalkması ile birlikte turist kabulüne başlanacak. Ancak ülke Türk vatandaşlarından Yunanistan vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Yunanistan’da geçirmek için vize için İstanbul Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( 358 votes)