0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Yolcunun üzerinden 97 bin 510 Euro çıktı!

Yurt dışına çıkmak için Viyana Schwechat Havalimanı’na giden bir kişinin üzerinde 97 bin 510 Euro para tespit edildi. Yolcuyla ilgili yapılan araştırma sonucunda 100 bin Euro borcu olduğu ortaya çıktı.

Mısır’ın Kahire şehrine gitmek isteyen bir kişi Viyana Schwechat Havalimanı’na gitti. Yanında nakit olup olmadığı sorulan yolcu 3 bin Euro nakit parası olduğunu belirtti. Eşya kontrolünde yolcunun yanında 97 bin 510 Euro tespit edildi. Paralar yolcunun sırt çantasında ve el bagajında dört zarf içerisinde saklanmış halde bulundu.

YOLCUNUN NAKİT PARASINA EL KONULDU!

Yapılan araştırma sonucu, Graz vergi dairesine 100 Bin Euro civarında vergi borcu olduğu ve düzenli olarak girdi vergisi indirimleri talep ettiği ortaya çıktı. Finans ve gümrük ofisleri arasındaki işbirliği sayesinde, vergi dairesinden vergi borcunun icra emri kısa sürede gümrük idaresine gönderildi. Graz vergi dairesinin direktifleri ve yasadışı para hareketlerine karşı mücadele yasası kapsamında, yolcunun nakit parasına el konuldu.

5 BİN 500 EURO CEZASI VAR

Ülke yasalarına göre; 10 bin Euro veya daha fazla nakit parası olan yolcular, ülke sınırı aşıldığında gümrükte kayıt yaptırmak zorundalar. Yurt dışına çıkan yolcuların, 10 Bin Euro ve daha fazla nakit parayı kayıt altına aldırmadıkları takdirde yasadışı para hareketlerine karşı mücadele yasası gereği, 5 bin 500 Euro para cezası kesiliyor.

SUNEXPRESS’TEN DİYARBAKIR AÇIKLAMASI

Öte yandan Diyarbakır Havalimanı’nın bakım ve onarım nedeniyle bir ay boyunca uçuşlara kapatılacağı açıklanmıştı. Konuyla ilgili açıklama yayımlayan SunExpress, Diyarbakır’a yapılacak iç hat uçuşlarının Mardin, dış hat uçuşlarının ise Elazığ üzerinden yapılacağı duyurdu.

DİYARBAKIR UÇUŞLARIYLA İLİGLİ OLARAK SUNEXPRESS’TEN AÇIKLAMA

SunExpress’ten yapılan açıklama, “Diyarbakır Havalimanı, 24 Mayıs – 25 Haziran 2021 tarihleri arasında havalimanında acil ihtiyaç duyulan bakım ve tamir işlemleri nedeniyle hizmete ara verecektir. Bu nedenle, Diyarbakır için planladığımız karşılıklı tüm iç hat uçuşlarımız Mardin Havalimanı (MQM) ve tüm dış hat uçuşlarımız ise Elazığ Havalimanı (EZS) üzerinden gerçekleştirilecektir. Bu tarihler arasında herhangi bir Diyarbakır uçuşumuza rezervasyonunuz varsa ve bu uçuşunuz için Mardin veya Elazığ üzerinden seyahat etmek istemiyorsanız yeniden rezervasyon işlemleriniz için Müşteri Hizmetleri Merkezi’mizi aramanızı rica ederiz. Eğer uçuş rezervasyonunuzu bir seyahat acentesi üzerinden yaptıysanız, doğrudan acente temsilcinizle iletişime geçmenizi rica ederiz” ifadeleri kullnıldı.


İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 221 votes)