0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Ukrayna Kherson’a uçuşlar 3 Haziran’da başlıyor

Pegasus Hava Yolları Ukrayna’daki 6’ncı uçuş noktası Kherson’a 3 Haziran’dan itibaren uçuşlara başlayacağını açıkladı.

Pegasus’un İstanbul- Kherson uçuşları için biletlerin satışa sunulduğu açıklanırken, havayolu yeni hattıyla birlikte Ukrayna’da kapasitesini artırmaya devam ediyor. Pegasus'un sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada doğal Kherson uçuş biletlerinin mobil uygulamadan 54.99 dolardan başlayan fiyatlarla satın alınabileceği belirtildi.

ROMANYA TÜRKİYE’Yİ KIRMIZI LİSTEDEN SARI LİSTEYE ALDI

Öte yandan Romanya bir süre önce kırmızı listeye aldığı Türkiye'yi yeni koronavirüs rakamlarının ardından sarı listeye aldı. Türkiye'yi kırmızı listeden sarı listeye alan Romanya, Türkiye'ye tatile gelen vatandaşlarını daha önce karantinaya alıyordu. Türkiye'nin sarı listeye alınması ile Romanya, Türkiye'den gelenlere uyguladığı karantinayı da kaldırdı. Ancak Türkiye'ye gelişlerde test uygulaması devam edecek. Turizmciler Türkiye'de vaka sayılarındaki azalışın sürmesi halinde sarı listede olan Türkiye'nin ay sonunda yeşil listeye alınabileceğini belirttiler.

ŞUANA KADAR KAÇ TURİZM ÇALIŞANI AŞILANDI

Ayrıca Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan aşılanan turizm çalışanlarının sayısını ve turizmcilerin aşılanmasının ne zaman tamamlanacağını açıkladı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, şu ana kadar yaklaşık 300 bin turizmcinin aşılandığını söyledi. Alpaslan, tüm sektör çalışanlarının aşılamasının Haziran'da tamamlanacağını belirtti. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, "Aşı tedarikine göre, tüm turizm çalışanları Haziran sonunda aşılanmış olacak. Şu an yaklaşık 300 bin turizmcimiz aşılandı. Turizmcilerin üçte ikisinin aşılandığını söyleyebiliriz" dedi. Rusya ile uçuş trafiğinin açılmasının Türkiye açısından ve Türk turizmi açısından son derece önemli olduğunu belirten Alpaslan, "En kısa zamanda Rusya ile uçuş trafiğinin başlamasını arzu ediyoruz. Buna yönelik çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor" diye konuştu.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 229 votes)