0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Türkiye’den ABD’ye sefer sayıları arttırıldı

Türk Hava Yolları (THY), ABD'nin 5 önemli şehrine düzenlenen seferlerde frekans artışına gidiyor. Boston, Chicago, Los Angeles, Miami ve San Francisco'ya seferler sayıları artırıldı.

“Şimdi Amerika Birleşik Devletleri'ni keşfetme zamanı" başlığıyla verilen tanıtım videosunda, "Boston, Chicago, Los Angeles, Miami ve San Francisco için kemerlerinizi bağlayın! ABD’nin 5 önemli şehrine İstanbul'dan direkt uçuş frekanslarımız Haziran itibarıyla artıyor" denildi. Açıklamaya göre 3 Haziran'dan itibaren Chicago uçuşları 10 frekansa, Los Angeles uçuşları ise haftada 11 frekansa yükseltildi.

İstanbul-Boston arasında gerçekleştirilen seferler dünden itiraben (14 Haziran 2021) itibaren haftada 7 frekans olarak icra edildi. 16 Haziran İtibarıyla İstanbul-Miami seferleri haftada 10 frekans, 17 Haziran itibarıyla İstanbul-San Francisco seferleri haftada 10 frekans düzenlenecek. Yolcuların bilgi ve rezervasyon için www.turkishairline.com sitesini ziyaret edebilecekleri belirtildi.

TÜRKİYE’YE GİDEMEYEN RUSLAR GÜNEY KIBRIS’A GİTTİ

Türkiye koronavirüs pandemisi nedeniyle plajlarını turizme açamadı, ancak Rus turistler kitleler halinde olmasa da bu yaz da Akdeniz'in tadını çıkarmaya çalışıyor. Rus turistler bu dönemde en çok Güney Kıbrıs'ta para harcadılar. Lenta haber portalı, bu yaz sezonunda şimdilik Rusyalı turistlerin en çok harcama yaptığı ülkenin Güney Kıbrıs olduğunu açıkladı. "Russkiy Standart Bank"ın araştırmasına göre, Banka kartıyla yapılan harcamaları dikkate alan yeni bir araştırmaya göre, Rusya vatandaşları bu ülkede alışveriş başına 4 bin 840 ruble (560 TL) para harcıyor. Bu yıl Rus turistlerin en çok harcama yaptığı diğer ülkeler sırasıyla Yunanistan, Maldivler ve Birleşik Arap Emirlikleri. Ülke içi tatil güzergahları arasında ise başı Kırım, Soçi, Gelencik ve St. Petersburg çekiyor. Rus turistlerin Kırım'da alışveriş başına harcadığı para miktarı 1396 ruble.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 350 votes)