0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Türkiye’deki vaka sayıları Rusya’yı tedirgin etti!

Türkiye’de artan vaka sayıları Rusya’da tedirginlikle karşılandı. Türkiye son açıklanan vaka sayısıyla salgının başından beri ulaştığı en yüksek seviyeye ulaştı.

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son koronavirüs vaka sayısı ülkemizde olduğu gibi Rusya’da da tedirginlikle karşılandı. Salgının başladığı ilk günden bugüne kadar Türkiye günlük 49 bin 584 sayısına ulaşmamıştı. Rusya medyada konuyu gündeme taşırken uçuşların yasaklanabileceğini duyurdu. Yapılan haberlerde Türkiye’deki vaka sayılarının artması nedeniyle uçuşlara ara verilebileceğini belirtti.

TÜRKİYE’DE TATİL YAPMA KONUSU RUSYA’DA TARTIŞILIYOR!

Şu aşamada Rus resmi yetkililerden "Tatillerin ülke içinde yapılması, yurt dışına tatil gidilerek risk alınmaması" gibi dolaylı uyarılar geliyor. Öte yandan Rusyalı virologlar, mutasyonlu koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle kendi ülkelerinden turistlere Türkiye'de tatil yapma fikrinden vazgeçmeleri çağrısında bulundu. İzvestiya gazetesine konuşan uzmanlar, Türkiye'de İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya varyantları tabir edilen mutasyonlu virüs vaka sayısının on binlere ulaştığına dikkat çekiyor.

“AŞIYA GÜVENMEYİN”

Konuyla ilgili İzvestiya Gazetesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarını gündeme taşıdı. Gazete Türkiye’de her 4 vakadan 3'ünde İngiltere varyantına rastlandığını yazdı. Tur operatörleri ile görüşen gazete Türkiye’ye yönelik bir kısmi uçuş yasağının gelebileceğini belirtti. Rus uzmanlar ise 2021 yazında yurt dışını tercih edecek kişiler için uyarılarda bulunuyor. Uzmanlar aşıya güvenerek tatil yapılmaması gerektiğini belirtiyor. Aşının mutant koronaya karşı ne kadar etkili olduğu hala daha tartışılıyor.

TÜRKİYE’YE YÖNELİK UÇUŞLAR TEHLİKEYE GİREBİLİR!

Yeni varyantların eninde sonunda Rusya'ya da ulaşacağını belirten bir uzmanlar, sınırların kapatılması sayesinde zaman kazanmanın mümkün olacağını belirtiyor. Buna göre, söz konusu zamanda Rusya'nın geliştirdiği aşıları yeni varyantlara göre değiştirmek için yeterince zamana kavuşmak mümkün hale gelecek. Turizm sektöründen bazı uzmanlar, yaz sezonunun Mayıs tatili ile başlamasının planlandığını, eğer Türkiye'deki vakalar yakın zamanda kontrol altına alınamazsa charter uçuşlarının tehlikeye girebileceğini, buna karşılık Türkiye'de yaz başlamadan önce en azından turistik şehirlerde birkaç haftalık "kapanma" ile turizm sezonunun daha az hasar görebileceğini vurguluyor.

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 347 votes)