0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Türkiye’deki turizm çalışanları ne zaman aşı olacak?

Türkiye’deki turizm çalışanlarının aşı olmasıyla ilgili takvim belli olmaya başladı. 2021 yazının önemli şehirlerinden olması muhtemel Antalya’da bulun turizm çalışanlarının aşı olacağı tarih açıklandı.

2021 yılının en önemli bölgelerinden birisi de Akdeniz olacak. Bölgedeki rekabetle baş edebilmek için Türkiye önemli bir karar aldı. Daha önce Yunanistan ve Mısır’ın tatil bölgelerinde çalışanlara uyguladığı korona aşısı Türkiye’de de başlayacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, turizm hizmeti veren tesislerin yıl boyunca kesintisiz olarak açık kalmasını sağlamak amacıyla aşılama çalışmasına 7 Nisan tarihinde başlanacağını açıkladı. Aşılama ile birlikte tüm dünyaya “Bu iş yerinde çalışan personele aşı uygulanmıştır” çağrısı yapılacak, otel veya pansiyon olarak hizmet verecek olan yerlerde çalışanlar aşı olacak ve ardından bu yerler reklamlarını yapabilecek.

KAYIT İŞLEMLERİNDE SONA GELİNDİ!

Turizm çalışanlarının aşılanmasına açık olan ve koronavirüs önlemlerini alarak Güvenli Turizm Sertifikası'na sahip otel ve pansiyonlardan başlanacak. Konuyla ilgili Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri kayıt işlemlerinin sonuna gelindiğini açıkladı. Kentin önemli turizm destinasyonlarından biri olan Belek Turizm Merkezi, Alanya ve Kemer ilçelerinde de alınan aşı kararıyla birlikte sezon öncesi hazırlıklarını aralıksız yürütüyor. Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, aşılama programının Antalya İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile çalışmaların koordineli bir şekilde yürütüldüğünü söyledi.

TURİZM PERSONELİ AŞI KAYIT SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ!

Konuyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerinden şu açıklama yapıldı, "Türkiye genelinde bakanlığımız ve Bilim Kurulu'nun uygun gördüğü gruplar, Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü vasıtasıyla aşı olacaklar kaydediliyor.” Öte yandan açıklamada ayrıca 'Güvenli Turizm Programı' çerçevesinde turizm personelinin öncelikli olarak aşılanması için kayıt sisteminin bitmek üzere olduğu ifade edilerek, "Turizm Personeli Aşılama Kayıt Sistemi hayata geçti. ttps://turizmpersoneli. tga.gov.tr adresinden kayıtları almaya başladık. Hatta bitmek üzere" denildi.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

 

4.8 / 5 ( 254 votes)