0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Türk hava yollarının başarısı Fransa basınında

Fransız haber sitesinde Türk Hava Yolları'nın başarısına dair bir haber yayımlandı. THY için pandemi sırasında Avrupa’nın en işlek havayolu şirketi ifadeleri kullanıldı.

Fransız haber sitesi Air Journal, Türk Hava Yolları'nın pandemi döneminde gösterdiği başarıyı haberleştirdi. Haberde, Türk Hava Yolları'nın likiditeyi korumak, maliyetleri yönetilebilir bir seviyede tutmak ve "yeni normale" uyum sağlamak için bir dizi "çevik ”önlem sayesinde Covid-19 pandemisi sırasında özellikle iyi bir performans sergilediği belirtildi. Ayrıca İstanbul Havalimanı'nda bulunan Türk Ulusal taşıyıcısı ve özel yük iştiraki Turkish Cargo'nun 2020 mali yılını 6.7 milyar dolar (bir önceki yılın %50'sinde) gelirle ve sadece "836 milyon dolar net zararla" başarıyla tamamladığı ifade edildi.

NİSAN AYINDA GÜNDE 685 UÇUŞ

THY'nin Nisan ayında günde 685 uçuş gerçekleştirdiği belirtilirken bu uçus sayısının en yakın rakibi Lufthansa'nın iki katı olduğu aktarıldı. Öte yandan 2020 yılında Türk Hava Yolları'nın %71'lik "etkileyici" bir yük faktörü ile 28 milyon yolcu taşıdığı kaydedildi. İstanbul Havaalanı Mart 2021'de Avrupa'nın en iyi performans gösteren Havalimanı oldu ve 616 kalkış ve varış uçuşu ile Türk Hava Yolları bir basın açıklamasında bulundu. CAPA'ya göre, havayolu şirketi "pandemi sırasında Avrupa'nın en işlek havayolu şirketi ve dünyanın en iyi beş havayolundan biri olarak kendini kanıtladı.

İLKER AYCI’DAN AÇIKLAMA

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı "Birçok adımların yanı sıra, özel personel bizim için bu başarı borcumuz var. Diğer havayolları işten çıkarmalar yapmak zorunda kalırken, bu süreçte meslektaşlarımızdan hiçbiriyle ayrılmadık. Aksine, tüm Türk Hava Yolları çalışanları, rol ve sorumluluklarına bağlı olarak %50'ye varan ücret indirimlerini kabul etmişlerdir. Halkımız arasındaki olağanüstü birlik duygusu, Türk Hava Yolları'nı birbirinden ayıran şeydir: birlikte, bir aile olarak, bu kriz sırasında Türk Hava Yolları ailesinin hiçbir üyesinin geride kalmayacağına karar verdik. Avrupa'nın en iyi performans gösteren ulusal havayolu şirketi olarak başarımız tesadüf değil" diye konuştu.

KARGO FİLOSUNUN KAPASİTESİ ARTTIRDI

Aycı şunları söyledi: “Türk Hava Yolları pandemiyi kargo operasyonlarını ölçeklendirmek için bir fırsata dönüştürdü ve yolcu uçaklarının 50'si kargo filosunun kapasitesini artırmak için yeniden yapılandırıldı. Turkish Cargo, "dünyanın ilk beş Hava Kargo şirketinden biri ve altıncı büyük kargo şirketi" olmayı başardı; 2009 yılında %0.6'dan 2020'de %4.7'ye yükselen toplam küresel navlun geliri içindeki pazar payını artırdı. Şubat 2021'de, dünya çapında her 20 kargo uçuşundan biri Turkish Cargo tarafından gerçekleştirildi.

50 BİN TON TIBBİ MALZEME TEDRİK EDİLDİ

Böylece Turkish Cargo, dünyanın dört bir yanındaki destinasyonlara 45 milyondan fazla Covıd-19 aşısı da dahil olmak üzere 50.000 ton tıbbi malzeme tedarik edebildi. Ayrıca, dünyanın en büyük hava kargo tesislerinden biri olan SmartİST de dahil olmak üzere yeni teknolojiler ve yenilikçi çözümler geliştirilmiştir (bu yıl açılması planlanmaktadır). İstanbul Havalimanı'nda bulunan bu tesis, malları daha hızlı işlemek ve teslim etmek için dronlar ve otomatik robotlar gibi modern teknolojileri kullanıyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

 

4.8 / 5 ( 399 votes)