0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Türk Hava Yolları İngiltere uçuşlarını durdurdu!

Türk Hava Yolları (THY), Türkiye ile İngiltere arasındaki uçuşlarını geçici bir süreyle durdurulduğunu açıkladı. THY, uçuşların ne zaman başlayacağını açıklamazken kargo uçuşlarının devam edeceğini belirtti.

Türk Hava Yolları’ndan İngiltere uçuşlarıyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. THY, Türkiye çıkışlı İngiltere uçuşlarını geçici bir süreyle durdurduğunu duyurdu. THY'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Birleşik Krallık otoriteleri tarafından alınan kararlara istinaden 12 Mayıs saat 06:00'dan (GMT+3) itibaren geçici bir süreyle Türkiye çıkışlı - Birleşik Krallık varışlı uçuşların kargo hariç yapılmayacağı belirtildi.

THY AYRINTILI BİLGİYİ SİTESİNDEN PAYLAŞACAK!

Birleşik Krallık'tan Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden aktarmalı olarak diğer ülkelere yapılacak uçuşlarda ise herhangi bir kısıtlama bulunmadığı bildirilen açıklamada, karara ilişkin güncel bilgilerin THY'nin web sitesi ve sosyal medya hesapları aracılığıyla yayınlanacağı kaydedildi.

İŞ BAŞVURUSU İÇİN AŞI ZORUNLULUĞU

Delta Havayolları ABD'de aşıyı zorunlu kılan ilk büyük şirket oldu. Şirket işe alımlarda koronavirüs aşısı zorunluluğu getirdiğini duyurdu. Tüm dünyada aşı tartışmaları sürerken ADB merkezli havayolu şirketi Delta çok konuşulacak bir karar aldı. Delta yeni işe alımlara aşı zorunluluğu getirdi. Şirketin İcra Kurulu Başkanı Ed Bastian CNN International'a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Gelecekte Delta'ya katılan herhangi bir kişiye bizimle çalışmaya başlamadan önce aşı olmalarını şart koşacağız. Aşıların birbirimizi korumak ve salgına son vermek için en iyi araç olduğunu biliyoruz” ifadeleri de yer aldı. Şirket bu kararın yolcuların sağlığını korumak için alındığının altını çizdi. Aynı açıklamada söz konusu zorunluluğun mevcut çalışanları kapsamadığı bilgisi de yer aldı.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 264 votes)