0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

THY Kanada’nın Vancouver kentine sefer başlattı

Türk Hava Yolları (THY), Kanada’nın Toronto ve Montreal şehirlerinin ardından Vancouver kentine de uçuş gerçekleştirdi. Vancouver Uluslararası Havalimanı’na inen THY’nin TK075 sayılı uçağı Kanada’daki uçulan şehir sayısını 3’e çıkarttı.

Türk Hava Yolları tarafından Kanada’nın Vancouver kentine ilk sefer gerçekleşti. Yapılan açıklamalara göre Vancouver yerel saatine göre 16.17’de iniş yapan THY’nin TK075 sayılı uçağı 167 yolcuyu Türkiye’den Vancouver’e taşıdı. Yolcuları Türkiye’nin Vancouver Başkonsolosu Mehmet Taylan Tokmak ve THY Toronto Müdürü Zafer Bölükbaşı karşıladı. Daha önceki ilk uçuşların aksine THY Vancouver seferi için yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) salgını nedeniyle karşılama töreni düzenlenmedi. Sadece Tokmak ve Bölükbaşı yolcuları karşıladı.

11 AYLIK GECİKMENİN ARDINDAN THY VANCOUVER’DA

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye’nin Vancouver Başkonsolosu Mehmet Taylan Tokmak, “THY pandemi nedeniyle yaşanan 11 aylık gecikmenin ardından Kanada’daki üçüncü noktası olan Vancouver’a nihayet teker koydu. Böylelikle Kanada’nın Pasifik yakasını ülkemize bağlamış oluyoruz. Vancouver’a doğrudan uçuşlar sayesinde ülkemizle batı Kanada arasında ticari, turistik ve kültürel ilişkilerde sıçrama yaşanacak” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL-VANCOUVER ARASI HAFTADA 3 SEFER

Yapılacak seferler hakkında bilgi veren Başkonsolos Tokmak, şu ifadeleri kullandı, “Şu anda pazar, salı ve perşembe olmak üzere haftada üç sefer düzenlenecek. İlk uçağımızla 167 yolcuyu Vancouver’a taşıdık. Aynı zamanda yüklü miktarda kargo da getirildi. Uçağımızı ikinci uçuş ekibimizle tekrar İstanbul’a yolcu ettik. İstanbul’a dönüşte 157 yolcu taşınıyor. Bu yolcuların büyük kısmı transit yolcu. Bu da İstanbul Havalimanı’nın uluslararası hub olma özelliğini ortaya koyuyor.’’ Vancouverr ile Kuzey Amerika kıtasındaki uçuş noktasını 15’e çıkaran THY, ulusal ve uluslararası olmak üzere toplam 319 noktaya uçuş gerçekleştiriyor.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Kanada, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Kanada vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Kanada’da geçirmek için vize için İstanbul Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 298 votes)