0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Rusya uçuşlarına kimler kabul ediliyor?

Rusya’nın Türkiye’ye yönelik aldığı uçuş kısıtlamasıyla ilgili Pegasus Hava Yolları’ndan Rusya uçuşları ile ilgili açıklama geldi. Peki, Rusya uçuşlarına kimler kabul ediliyor?

Pegasus Hava Yolları, Rusya’ya yönelik uçuşlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Rusya ile Türkiye arasında uçuşların yeni alınan kararlara göre devam ettiği belirtilirken, Türkiye’den Rusya’ya yapılan uçuşlarda sadece Rus vatandaşlarının uçuşa kabul edildiği bilgisi verildi. Öte yandan Rusya’dan yapılan uçuşlarda ise Rusya vatandaşları hariç diğer ülke vatandaşlarının uçuşlara kabul edildiği belirtildi. Alınan kararlar kapsamında Türkiye’den sadece Rus vatandaşları Rusya’ya gidebiliyor. Rusya’dan ise Rus vatandaşları hariç kişiler Türkiye’ye gelebiliyor.

PEGASUS HAVA YOLLARI’NDAN RUSYA AÇIKLAMASI

Pegasus Hava Yolları konuyla ilgili şu açıklamayı paylaştı, “Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşlarımız devam etmektedir. Rusya resmi otoritelerinin aldığı kararlar doğrultusunda uçuşlarımıza bazı kurallar eklenmiştir. Türkiye’den Rusya’ya sadece Rusya vatandaşları kabul edilerek uçuş gerçekleştirilecektir. Rusya’dan Türkiye ye yapılacak olan uçuşlarımıza ise, Rusya vatandaşları kabul edilemeyecek olup, Rusya vatandaşları hariç diğer ülke vatandaşları seyahatlerini gerçekleştirebilirler.”

RUSYA’DAN YENİ TÜRKİYE KARARI

Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor), 1 Mayıs’a kadar Türkiye ve Tanzanya’dan Rusya’ya dönen Rusya vatandaşlarına iki kez Kovid-19 testi yaptırma şartı getirdi. Kararname metninde, “Türkiye Cumhuriyeti ve Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti’nden 1 Mayıs 2021’e kadar Rusya Federasyonu’na giriş yapanlar, giriş anından itibaren beş gün içinde tekrar PCR yöntemi ile Kovid-19 laboratuvar testi yaptırmalı” ifadelerine yer verildi.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 342 votes)