0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Rusya uçuşları ne zaman başlayacak?

Rusya tarafından kısıtlanan Rusya-Türkiye uçuşlarıyla ilgili Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan açıklamada bulundu. Rusya’dan bir heyetin Türkiye’ye geleceğini belirten Alpaslan, "İnşallah 21 Haziran'dan sonra bu kısıtlamalar kalkacak. Uluslararası uçuşların açılmasıyla hareketlilik başlayacak" ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Rusya tarafından Türkiye uçuşlarının 21 Haziran tarihine kadar kısıtlanmaya devam edeceğini belirtti. Türkiye tarafından Rusya'ya kısa süre önce yapılan ziyarette, 2021 sezonu için alınan tedbirlerin Rus makamlarına iletildiğini aktaran Alpaslan, Ruslara Türkiye'nin ne kadar güvenli olduğunun anlatıldığını dile getirdi.

RUSYA HEYETİ TÜRKİYE’YE GELECEK

Rusya’dan da bir heyetin 21 Haziran’dan önce Türkiye’ye geleceğini belirten Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, "Aldığımız işaretler ve tüm inancımızla, çabamızla 21 Haziran'da bu kısıtlamanın kaldırılmasını, yine Almanya, İngiltere ve Hollanda gibi ülkelerde de daha uygun seviyelerde Türkiye'ye seyahatlerin başlamasını beklemekteyiz" ifadelerini kullandı.

2019’UN BEREKETLİ GÜNLERİNE GERİ DÖNME UMUDU

Bakan Yardımcısı Alpaslan, Türkiye ile ilgili olarak kısıtlamaların kalkması halinde taleplerin ciddi oranda artacağını kaydetti. Alpaslan, 2019'daki bereketli günlere temmuzdan sonra dönmeyi beklediklerini söyledi.

“İNŞALLAH 21 HAZİRAN'DAN SONRA BU KISITLAMALAR KALKACAK”

Rusya ile görüşmelerin devam ettiğini vurgulayan Alpaslan, şöyle devam etti: "Rusya'dan belirli bir düzeyde, turizm bölgelerine muhtemelen Antalya'ya bir heyet gelecek. Aldığımız tedbirleri yerinde görecek. İnşallah 21 Haziran'dan sonra bu kısıtlamalar kalkacak. Uluslararası uçuşların açılmasıyla hareketlilik başlayacak. Şu anda da bir hareketlilik var ama bunun düzeyinin artması, tesislerimizin yeterince turiste kavuşabilmesi için kısıtlamaların kalkarak uçuşların artması lazım. İç turizmde de haziran itibarıyla hareketlilik başlıyor. Temmuz, ağustos ve eylül aylarının istediğimiz düzeyde geçmesini bekliyoruz." Aşılamanın hızla devam ettiğine, bu sürede gerek sektör çalışanlarının gerek vatandaşların belirli bir düzeyde aşılanmış olacağına değinen Alpaslan, yeni tip koronavirüsün gündemin arka sıralarına düşmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 234 votes)