0541 963 1714 info@ivm.com.tr
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Rusya uçuş yasağını temmuz ayında kaldırabilir!

Rusya uçuşlarıyla ilgili olarak yeni bir açıklama geldi. Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği’nden yapılan açıklamada, temmuz ayında Türkiye ve Mısır’a charter uçuşlarının başlatılabileceği belirtildi.

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (RST), Rusya’nın Mısır tatil beldelerine düzenli charter uçuşlarının Türkiye ile birlikte Temmuz ayında başlayabileceğini bildirdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan RST Başkan Yardımcısı Yuri Barzykin yaptığı açıklamada, Mısır’ın Ruslar için en popüler tatil beldelerine charter uçuşlarının Temmuz ayında tamamen açılacağını beklediklerini belirterek; “Uygulamaya bakarsak, önce düzenli uçuşlar, sonra charter uçuşlar başlatılıyor. Bu da Mısır tatil beldelerine yapılacak uçuşların Temmuz’dan önce bile olabileceğini gösteriyor” ifadelerini kullandı.

“RUSYA’NIN UÇUŞ YASAĞINI UZATMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Gazetemru.com’un aktardığı habere göre İzvestia Gazetesi’ne açıklama yapan Barzykin; Pandemiyle Mücadele Operasyon Merkezi’nin 21 Haziran’a kadar uzattığı Türkiye uçuş yasağını uzatmayacağını tahmin ettiklerini, aynı tarihte de Mısır’ın Hurgada ve Şarm El-Şeyh tatil beldelerine direkt ve düzenli uçuş seferlerinin başlatılacağını düşündüklerini sözlerine ekledi. Geçen hafta Kremlin, iki ülke arasındaki uçuşları yeniden başlatmak için Rusya’dan Mısır havaalanlarını kontrol için bir teftiş komisyonu ziyareti planlandığını duyurmuştu.

BELAVİA HAVA YOLLARI, İSTANBUL'A YAPTIĞI HAFTALIK SAYISINI 14'E ÇIKARIYOR

Öte yandan Belarus'un ulusal hava yolu şirketi Belavia, aralarında İstanbul'un da bulunduğu bir dizi noktaya uçuş sayısını artırıyor. Şirketin resmi sitesinde yapılan açıklamda, 10 Haziran'dan itibaren Moskova-Sheremetyevo'ya yapılan uçuş sayısı haftada 5'e, 12 Haziran'dan itibaren İstanbul'a yapılan uçuş sayısı haftada 14'e (her gün iki sefer), Batum'a yapılan uçuş sayısı 15 Haziran'dan itibaren haftada14'e ve Tiflis'e yapılan uçuş sayısı ise 15 Haziran'dan itibaren 11'e çıkarılıyor.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: info@ivm.com.tr

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 347 votes)