0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Rusya o şehirlerden Türkiye’ye izin vermedi

Rusya’dan Türkiye’ye izin çıktı ama… Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, Rusya'dan Türkiye'ye tarifeli ve charter uçuşlara izin verilen şehirlerin sayısını açıkladı.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, Türkiye'ye düzenli ve charter uçuşlara izin verilen uluslararası havalimanlarının listesini açıkladı. Ajans toplamda 32 Rus şehrinden Türkiye'ye uçuş izni verdi. Rusya'dan Türkiye'ye uçuşların yasaklandığı Nisan ayı öncesinde Rus havayolu şirketleri 45 şehirden Türkiye'ye sefer düzenleyebiliyordu. Böylelikle Rusya'nın 13 şehrinden Türkiye'ye bu sefer uçuş izni çıkmadı.

RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE İZİN VERİLEN 32 ŞEHİR

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı'nın Türkiye'ye uçuş izni verilen 32 şehrin listesini de yayınladı. Bu şehirler şöyle: Moskova hava merkezine (Moskova yakınlarındaki Zhukovsky havaalanı ile birlikte), St. Petersburg, Astrakhan, Bryansk, Vladivostok, Vladikavkaz, Grozny, Yekaterinburg, Irkutsk, Kazan, Kaliningrad, Kemerovo, Krasnoyarsk, Magnitogorsk, Makhachkaly, Minvod, Nizhny Novgorod, Novosibirsk, Omsk, Perm, Petropavlovsk-Kamchatsky, Rostov-on-Don, Samara, Syktyvkar, Tomsk, Ulan-Ude, Ulyanovsk, Ufa, Khabarovsk ve Chely.

13 ŞEHİRDEN TÜRKİYE UÇUŞLARI HALEN YASAK

Türkiye'ye doğrudan uçuş izni verilmeyen 13 şehir şöyle: Barnaul, Belgorod, Volgograd, Voronezh, Kaluga'yı içermediğini hatırlayın, Krasnodar, Lipetsk, Nalçik, Orenburg, Saratov , Sochi, Tyumen ve Yuzhno-Sakhalinsk.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Rusya, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Rusya vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Rusya’da geçirmek için vize için İstanbul Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 306 votes)