0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Rusya’dan turistlere vize kolaylığı!

Rusya Parlamentosu’nun alt kanadı Devlet Duması, turistleri yakından ilgilendiren bir karar aldı. Alınan karar ile birlikte turistik amaçla alınan vize prosedürlerine kolaylık getirildi.

Rusya parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması, Rusya’ya turistik amaçlarla gelmek isteyen kişilere yönelik bir çalışmayı oyladı. Vize prosedürünü kolaylaştırmak için hazırlanan tasarı Duma’da ikinci okumada kabul edildi. Üçüncü okuma tabir edilen son onay oturumunun ardından tasarı onay için parlamentonun üst kanadına gidecek.

ÇOK GİRİŞLİ 6 AYLIK TURİST VİZESİ VERİLECEK

Rusya’nın belirleyeceği resmi listede yer alan otellerden birine rezervasyon yaptırıldığında ve oda bedeli ödendiğinde turistlere çok girişli 6 aylık turist vizesi verilecek. Uygulamanın, koronavirüs salgını yasakları kaldırılabilirse bu yıl içinde başlaması planlanıyor. Devlet Başkanı Vladimir Putin, önceki gün sınırlar açıldıktan sonraki turist akınına hazır olmak için vize verme süresinin 4 güne indirilmesini istemişti.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Rusya, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Rusya vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Rusya’da geçirmek için vize için İstanbul Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

RUSYA VE MISIR ANLAŞTI! UÇUŞLAR BAŞLIYOR

Öte yandan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov yaptığı açıklamada Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi’nin, Mısır’daki tatil beldeleri Hurgada ve Şarm el Şeyh ile Rusya arasında uçuşların yeniden başlaması konusunda anlaştığını doğruladı. Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Bassam Radi ise, “Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gerçekleştirdikleri telefon görüşmesinde, Hurgada ve Şarm el Şeyh de dahil olmak üzere iki ülkenin havalimanları arasındaki havayolu trafiğinin tamamıyla yeniden başlatılması üzerinde anlaştı” ifadelerini kullandı. Mısır’daki tatil beldelerine uçuşlar 2015’te Şarm el Şeyh’ten St. Petersburg’a doğru yola çıkan Rus uçağının Sina Yarımadası’da düşmesinin ve uçaktaki 224 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından askıya alınmıştı.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 383 votes)