0541 963 1714 info@ivm.com.tr
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Rusya bazı ülkelerin uçuş kısıtlamalarını kaldırıyor!

Koronavirüs salgını nedeniyle Rusya birçok ülke için uçuş kısıtlaması kararı almıştı. Bu kararını değerlendiren Rusya İzlanda, Malta, Meksika, Portekiz ve Suudi Arabistan, uçuşlarını yeniden açmaya karar verdi. Rusya’dan bu ülkelere uçuşlar 25 Mayıs’tan itibaren başlayacak.

Koronavirüs salgını ile mücadele için Rus yetkililer bir takım uçuş kısıtlamaları kararı almıştı. Konuyla ilgili yeni bir açıklama yayımlayan Rus, yetkilileri, başkent Moskova ile İzlanda’nın başkenti Reykjavik arasındaki uçuşların 25 Mayıs’ta başlayacağını kaydetti. Yetkililer, Moskova ile Malta’nın başkenti Valetta arasındaki uçuşların aynı tarihten itibaren haftada iki defa gerçekleştirileceğini söyledi.

CANCUN, LİZBON VE SUUDİ ARABİSTAN KARARI!

Bunun yanında, Moskova’dan Meksika’nın sahil kenti Cancun’a haftada üç uçuş gerçekleştirilecek. Moskova-Lizbon uçuşları da yine haftada üç defa yapılacak. Suudi Arabistan’a Moskova’dan yapılacak uçuşların da haftada üç defa olacak şekilde düzenleneceği kaydedildi.

RUSYA-TÜRKİYE UÇUŞLARI YENİDEN BAŞLAYACAK MI?

Rusya’nın pandemi nedeniyle uçuşları durdurduğu ülkelerden biri de Türkiye. Nisan ortasından beri geçerli olan uçuş yasağı kararının süresi 1 Haziran’da dolacak. Bu tarih sonrasında Türkiye’ye uçuşların başlayıp başlamayacağı kararının yakında alınması bekleniyor.

RUS TURİSTLER KIRIM’A

Ortaya atılan iddialara göre Rusya yönetimi Rus turistlerin Türkiye’ye gitmesini istemiyor. Hükümet Rus turistlerin Kırım’a para kazandırmasını ve Kırım’ın bir tatil bölgesi olarak ün yapmasın istiyor. Rusya’nın Türkiye’ye getirdiği uçuş kısıtlaması 1 Haziran tarihinde dolacak. İddiaya göre Rusya bu kısıtlamayı yaz sonuna kadar uzatmayı planlıyor.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: info@ivm.com.tr

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 381 votes)