0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Qatar Airways, Türkiye'deki 4 ilden seferlerine yeniden başlıyor!

Qatar Airways Hava Yolları Türkiye’ye yönelik yeni bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre Qatar Airways, Türkiye'de 4 ilden sezonluk uçuşlarına yeniden başlıyor.

Qatar Airways Hava Yolları, 2021 yaz sezonu öncesinde önemli bir karar aldı. Hava yolları, Türkiye’de İzmir, Adana, Bodrum ve Antalya Havalimanı uçuşlarına yaz tarifesi ile sezonluk olarak yeniden başlayacağını açıkladı. Qatar Airways, İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanları’nın haricinde en olarak İzmir, Adana, Bodrum ve Antalya havalimanlarından uçuşlarına yaz sezonu ile birlikte yeniden başlayacağını duyurdu. Hava yolu firması uçuşları A320 tipi uçaklarla yapacak.

QATAR AİRWAYS, TÜRKİYE’YE OLAN UÇUŞLARINI HAFTALIK 51’E ÇIKARACAK

Qatar Airways Hava Yolları 2021 yaz sezonu öncesinde yaz tarifesi kapsamında, 12 Mayıs itibarıyla haftada 3 uçuş ile Bodrum’a, 11 Haziran itibarıyla haftada 3 uçuş ile Adana’ya, 12 Haziran itibarıyla haftada 3’er uçuş ile İzmir’e ve Antalya’ya uçmaya başlayarak temmuz sonuna kadar Türkiye uçuşlarını haftalık 51 sefere çıkarmış olacak.

ALMANYA SIKI KAPANMA KARARINDAN VAZGEÇTİ!

Öte yandan günün bir diğer önemli haberi ise Almanya’nın Paskalya tatilinde aldığı 5 günlük kapanma kararından vazgeçmesi oldu. Karar konusunda geri adım atan Almanya Başbakanı Angela Merkel, vatandaşından özür diledi. 22 Mart'taki toplantıda alınan kapanma kararına gelen yoğun eleştiriler sonrasında bugün eyalet başbakanlarını olağanüstü toplantıya çağıran Merkel, ardından yaptığı açıklamada Paskalya'da beş günlük kapanma fikrinin bir hata olduğunu söyledi.

5 GÜNLÜK KAPANMA KARARI TEPKİLERE YOL AÇTI

Merkel'in 22 Mart'ta eyalet başbakanlarıyla yaptığı toplantı sonrasında mevcut sıkılaştırılmış koronavirüs önlemlerinin süresi 18 Nisan'a kadar uzatılmış, ayrıca Paskalya tatiline ek olarak iki günün de tatil ilan edilmesi kararlaştırılmıştı. Almanya'da Paskalya tatili 2 Nisan Cuma günü başlıyor ve 6 Nisan Salı günü yeniden işbaşı yapılıyor. 22 Mart'taki toplantıda Paskalya öncesindeki 1 Nisan Perşembe günü ve arada iş günü olan 3 Nisan Cumartesi gününün de tatil ilan edilmesi, böylece ülke çapında beş günlük kapanma karara bağlanmıştı. Karar iş dünyasından sert tepkilere yol açmış, ayrıca iş hukuku açısından da önemli soru işaretleri doğurmuştu.

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 204 votes)