0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Pegasus Rusya şehri St.Petersburg’a yeni hat açtı

Pegasus Hava Yolları, Türk vatandaşlarının en çok tercih etiği ülkelerden birisi olan Rusya'da yeni hat açtı.

Seyahatlere olan talebin artışıyla birlikte operasyonlarına hız veren Pegasus Hava Yolları, Rusya’da St.Petersburg uçuşlarına başlayacağını duyurdu. Pegasus’un İstanbul-St.Petersburg uçuşlarının 22 Temmuz’da başlayacağı açıklanırken, biletlerin ise satışa sunulduğu bilgisi verildi.

RUSLARIN TÜRKİYE’DEKİ AKRABALARINA MÜJDE!

Öte yandan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus vatandaşlarının yabancı ülkelerde yaşayan yakın akrabalarının yanı sıra Rusya’ya çalışmak veya okumak için gelenler için vize almayı büyük ölçüde kolaylaştıracak yeni yasayı imzaladı. Rusya hükümeti tarafından hazırlanan yasa, Rus vatandaşlarının yurt dışından gelecek akrabalarına davetiyeye gerek duyulmadan uzun süreli özel vize verilmesini mümkün kılarken, akraba olarak nitelendirilen kategoride eşler, çocuklar, tam veya üvey erkek ve kız kardeşler ile Rus vatandaşı olan çocukların büyükbaba ve büyükanneleri de bulunuyor.

1 EYLÜL İTİBARİYLE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

Bu kategorideki yabancı vatandaşların vizelerinin geçerliliği bir yıla çıkarılırken, yabancıların daha önce her 180 günlük süre içerisinde 90 günü geçmemesini içeren kalış süresi kısıtlamaları da iptal edildi. Buna göre Rus vatandaşlarının yabancı akrabaları, sahip oldukları bir yıllık vize süresi içinde istediği kadar ülkede kalabilecek. Putin tarafından imzalanan yasada, Rus vatandaşının yakın akrabası olan yabancıların ciddi bir hastalık veya ölüm nedeniyle Rusya topraklarında üç aylık kalışına izin verilirken, yabancı vatandaşın Rusya sınırlarında sağlık tedavisini bir yıl içerisinde tamamlayabilmesine izin verilecek. Rus vatandaşlarının Türkiye‘deki akrabalarını da ilgilendiren yasa, 1 Eylül 2021 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 323 votes)