0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Moğolistan-İstanbul uçuşları başladı!

Bir havayolu şirketi daha İstanbul uçuşlarına başladı.

Moğolistan Hava Yolları (MIAT Mongolian Airlines), İstanbul'a ilk tarifeli uçuşunu gerçekleştirdi. Şirketin, Moğolistan'ın başkenti Ulan Batur’dan gerçekleştirdiği ilk seferde toplam 250 yolcu İstanbul’a geldi.

İlk sefer kapsamında İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Geliş Terminali'nde tören düzenlendi. Törende konuşan Moğolistan'ın İstanbul Başkonsolosu Khishigsuren Sharav, Türk Hava Yollarının (THY) Ulan Batur ile İstanbul arasında yaptığı seferlere ek olarak haftada bir kez de Moğolistan Hava Yollarının uçuş yapacağını söyledi.

İcra edilecek seferlerin sayılarına ilişkin bilgi veren Sharav, "Haziran ayından itibaren seferleri haftada ikiye çıkarmayı planlıyoruz. İki ülke arasındaki seferler arttıkça ticaret ve turizm daha da canlanacak." dedi.

YAMAN: İSTANBUL HAVALİMANI'NDA YENİ BİR RENK

İGA Kurumsal İlişkiler Direktörü Turgay Yaman ise, Moğolistan Hava Yollarının İstanbul Havalimanı'na sefer başlatmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Moğolistan Hava Yollarının İstanbul Havalimanı'nda yeni bir renk olduğunu belirten Yaman, "Öncelikle dünyanın buluşma noktası mottosuyla hizmet veren İstanbul Havalimanına bir yeni renk olarak MIAT Mongolian Hava Yollarının katılmasından dolayı son derece mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Moğolistan ile Moğollarla Türkler arasında binlerce yılın ötesine dayanan tarihi birliktelik, ortak tarih ve kültür bilinci var. Daha evvelden Türk Hava Yolları uçuşlarıyla direkt Ulan Batur-İstanbul uçuşları gerçekleştiriliyordu. Bugün MIAT Mongolian Hava Yolları ile birlikte THY'nin haricinde ilk uçuşu başladı." diye konuştu.

Yaman, Moğolistan Hava Yolları'nın ilk 2 ayda haftada 1 gün sefer düzenleneceğini, haziran ayından itibaren bunu haftalık 2 uçuşa çıkarmayı istediklerini kaydetti.

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 376 votes)