0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Mevlüt Çavuşoğlu o açıklama hakkında konuştu!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yaptığı “Turistin görebileceği herkesin aşılanacak” açıklaması tepki çekmişti. Bakan Çavuşoğlu konuyla ilgili olarak açıklamada bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir takım temaslar için önceki gün Almanya’ya gitmişti. Burada basın toplantısı düzenleyen Çavuşoğlu, “Aşılama konusunda özellikle turizm bölgelerine ağırlık verdiğimiz gibi, tüm turizm çalışanları, otellerde restoranlarda çalışanlar, şoförler, havaalanlarında çalışanlar, tur rehberleri de dahil turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız ki tedbirlerimizi alalım” ifadelerini kullanmıştı. Çavuşoğlu’nun bu açıklaması sosyal medyada gündem oldu.

“TURİZM ÇALIŞANLARIMIZIN SAĞLIĞINI DA KORUMAK İÇİN”

Yapılan açıklamalara cevap veren Bakan Çavuşoğlu, uzun bir açıklamasından tek bir cümlenin çıkarıp alındığını, kastettiğinin turizm çalışanları olduğunu, bunun açıklamanın başına bakılırsa anlaşılabileceğini söyledi. Bakan, “Turizm çalışanlarımızın aşılanması, sadece turistler için yaptığımız bir şey de değil. Turizm çalışanlarımızın sağlığını da korumak için” ifadesini kullandı.

YERLİ TURİSTLERİMİZ YOK MU?

Çavuşoğlu şöyle devam etti: “Turist dediğimizde neden akla sadece yabancı turistler geliyor? Yerli turistlerimiz yok mu? Turizm alanında yaptığımız çalışma, yerli ve yabancı bütün turistlerimiz içindir. Turizm güvenliğine böyle bakıyoruz biz. Geçen yıl da ‘Güvenli Turizm Konsepti’ çerçevesinde test uygulaması yapmıştık. Hem turistlere hem turizm çalışanlarımıza. Bu da benzer bir yaklaşımdır. Dünyanın tüm turizm ülkeleri, böyle çalışmalar yapıyorlar. Turizm, bir hareketlilik alanı. O alanı güvenli hale getirmek için bütün turizm ülkeleri benzer yaklaşımlar içinde. Turizm alanında yer alan tüm turizm çalışanlarımızı aşılayacağız. Yaklaşımımız bu. Buradan nasıl oluyor da halkı aşağılama sonucu çıkarılıyor, anlamış değilim. Bir kez daha söylüyorum: Bunu hem turizm çalışanlarımızın sağılığı için hem de yerli yabancı tüm turistlerin sağlığı için yapıyoruz.”

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 346 votes)