0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Malta ülkeye giden tüm turistlere 200 Euro verecek!

Malta koronavirüs nedeni ile zor zamanlar geçiren turizm sektörünün canlanması için örnek bir karara imza attı. Malta hükümetinin aldığı karara göre ülkeye gelen ve 3 gün kalan turistlere 200 Euro para verilecek. Malta’nın başlattığı bu uygulama birçok ülke için örnek olacak.

Malta devletinin ekonomisinin yüzde 27’sini oluşturan turizm koronavirüs salgını ile birlikte derin yara aldı. Bu kapsamda kayıplarını çıkarmak ve eski günlerine dönmek isteyen Malta önemli bir karara imza attı. Ülke yaz aylarında turistleri çekmek için 3 gün kal 200 Euro’yu al kampanyası başlattı. Başlatılan kampanyaya göre Malta 3 gün kalan turistlere 200 Euro para verecek.

5 YILDIZLI OTELDE KAL 200 EURO AL!

Malta hükümeti tarafından açıklanan turizm teşvik programına göre, söz konusu ödemeyi yerel otellerde rezervasyon yaptıran turistler alabilecek. Beş yıldızlı bir otelde kalmaya karar veren ziyaretçiler, Malta Turizm Otoritesi'nden 200 Euro alacak. Benzer şekilde, dört yıldızlı bir otel seçenlere 150 Euro, üç yıldızlı otel rezervasyonu yaptıranlara ise 100 Euro ödenecek. Malta’nın küçük Gozo adasındaki otellerle yapılan rezervasyonlarda ise sübvansiyon yüzde 10 daha yüksek olacak.

2019 YILINDA MALTA’YI 2.7 MİLYON TURİST ZİYARET ETTİ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Malta Turizm Bakanı Clayton Bartolo, “Plan, uluslararası turizm yeniden başlarken Malta’daki otelleri rekabetçi bir konuma getirmeyi hedefliyor” ifadelerini kullandı. Malta hükümeti teşvik programı kapsamında 3.5 milyon Euro bütçe ayırdı. Ülkeye 2021 yılı içerinde 35 binden fazla turistin gelmesi bekleniyor. Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi’nin verilerine göre, 2019’da 2.7 milyondan fazla turistin ziyaret ettiği Malta'da, salgının başlangıcından bu yana ziyaretçi sayısı yüzde 80 azaldı.

AŞILAMA YAZA KADAR BİTECEK

Avrupa Birliği (AB) verilerine göre Malta devleti son derece başarılı bir aşılama programı yürütüyor. Ülkedeki yetişkinlerin yüzde 42’si en az bir doz koronavirüs aşısı oldu. Yaz başına kadar ülkenin tamamının aşı olması bekleniyor. Öte yandan koronavirüs vakaları Malta’da oldukça düşük durumda.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Malta, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Malta vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Malta'da geçirmek için vize için İstanbul Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 201 votes)