0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Kuveyt ülkeye giriş ve çıkış yasağının uzatıldığını duyurdu

Kuveyt devleti ülke vatandaşları hariç ülkeye giriş ve çıkışların iki hafta boyunca yasaklandığını duyurmuştu. Ülke bu yasağın ikinci bir emre kadar devam edeceğini açıkladı.

Kuveyt, başlattığı iki haftalık giriş ve çıkış yasağının ikinci bir emre kadar uzatıldığını duyurdu. Konuyla ilgili Sivil Havacılık İdaresinden yapılan açıklamada, "Sağlık makamlarının talimatlarına göre, Kuveytliler dışında ikinci bir emre kadar uçaklara kimsenin alınmaması kararı alınmıştır" ifadeleri kullanıldı.

KUVEYT KENDİ VATANDAŞLARINA DA KARANTİNA UYGULAYACAK!

Kuveyt devletinin aldığı karara göre yurt dışında bulunan Kuveyt vatandaşları ülkelerine dönebilir ancak 7 gün bir otelde 7 gün de kendi evlerinde karantinada kalmak şartıyla. Ülke yaptığı açıklamada bu karara uyacak Kuveyt vatandaşlarının geri dönebilecekleri belirtildi.

ZORUNLU OTEL KARANTİNASI

Öte yandan ikinci defa uzatılan giriş çıkış yasağında bazı ekstra kurallar devreye sokuldu. Bu kurallardan birisi tehlikeli ülkeler listesiyle alakalı. Ülke 68 ülkeyi tehlikeli olarak belirlemiş ve sınırlarını bu ülke vatandaşlarına kapatmıştı. Alınan yeni karar ile birlikte bu ülkelerden Kuveyt’e gelmek isteyen bir kişiye otelde 14 gün karantina uygulanacak. Ülkeye gelen yabancı ülke vatandaşı otel parasını kendisi karşılayacak.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI GETİRİLDİ!

Kuveyt Bakanlar Kurulu, 4 Şubat'ta aldığı kararla, 7 Şubat'tan itibaren iki hafta süreyle ülkeye yabancıların girişine yasak getirmişti. Söz konusu kararda, 20.00 ile 05.00 saatleri arasında tüm ticari faaliyetlerin durdurulması, bir ay boyunca lokantaların yalnızca paket servis yapması gibi tedbirler yer almıştı. Eczaneler, sağlık malzemeleri satışı ve gıda alışverişinin yapıldığı mağazalar uygulamadan muaf tutulmuştu. Son verilere göre Kuveyt'te Kovid-19 kaynaklı 1039 can kaybı, 183 bin 328 vaka, 171 bin 260 da iyileşen hasta bulunuyor.  

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

 

4.8 / 5 ( 320 votes)