0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

KKTC’ye karantinasız girişler başladı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) bulunan Ercan Havalimanı’nda 4 Haziran tarihinden itibaren karantinasız girişler başladı.

Konuyla ilgili olarak T&T Havalimanı İşletmeciliği’nden açıklama yapılmıştı. T&T’den yapılan açıklamaya göre, Ercan Havalimanı’nın 4 Haziran Cuma günü başlayacak çift aşı ve çift PCR’lı karantinasız girişlere hazır olduğu ve tüm önlemlerin alındığı duyuruldu. Açıklamada, Başbakan Ersan Saner ve Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıkla Üst Kurulu’nun 4 Haziran Cuma günü uygulamaya gireceğini açıkladığı çift aşı ve çift PCR’lı karantinasız girişler ile ilgili olarak tarifeli uçak sayısıyla birlikte yolcu sayılarında yaşanacak artış ihtimaline karşın havalimanında tüm tedbirlerin alındığı belirtildi.

HAVALİMANI PERSONELİ AŞILANDI!

Öte yandan havalimanı girişlerinde termal kamera, temassız ısı ölçerlerin yanı sıra sosyal mesafe, hijyen, kurallarına dikkat edilmesi konusunda sürekli anonsların yapıldığı, alan içerisine ise uyarıcı bilgilerin yer aldığı bilgilendirici levhaların konduğu kaydedildi. Ercan Havalimanı’nda çalışan personelin yanı sıra Sivil Havacılık, Polis, itfaiye, taşımacılık sektörü ve temizlik çalışanlarına COVID-19’a karşı yapılan Sinovac aşılarının çift doz olarak yapıldığı bilgiler arasında.

GÜNEY KIBRIS İLE SINIRLAR AÇILDI

Öte yandan KKTC ile Kıbrıs Rum kesimi arasında bir yılı aşkın süredir bazıları tamamen kapalı olan, bazılarında da sınırlı geçişlerin yapılabildiği 9 sınır kapısı geçişlere yeniden açıldı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan KKTC Sağlık Bakanlığı, geçişler sırasında son 7 gün içinde yapılmış negatif PCR veya antijen test sonucunun İngilizce ve Türkçe belge ile ibraz edilmesinin zorunlu olduğunu kaydetti. Kıbrıs’ın iki kesimi arasında geçişlerin başladığı 9 geçiş kapısı “Ledra Palace, Beyarmudu, Akyar, Metehan, Bostancı, Lokmacı, Yeşilırmak, Derinya ve Aplıç” kapılarından oluşuyor.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 238 votes)