0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

KKTC’de uçuşlar ertelendi! Havaalanında grev var

Ercan Havaalanı'nda sendikaların başlattığı ve devam eden grev nedeni ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) uçuşlar bir kez daha ertelendi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, faaliyet gösteren 3 sendika geçtiğimiz pazartesi günü Sivil Havacılık Dairesi'nin havalimanındaki (Ercan Havaalanı) tüm personeli greve çağırmıştı. Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN), Kamu İşçileri Sendikası (KAMU-İŞ) tarafından başlatılan grevin bugün de devam etmesi sonucu Ercan Havaalanı'ndaki uçuşlar bir kez daha ertelendi. Sendikaların grevi nedeniyle havalimanındaki uçuş saatleri değiştirilerek, sabah saatlerinde gerçekleştirilecek 2 sefer akşam saatlerine alındı. Havalimanı tarafından yapılan yazılı açıklamada, saati değiştirilen uçuşların detaylarına ilişkin bilgiler paylaşılarak, “Değerli yolcularımız, KKTC'de uygulanan genel grev nedeniyle T&T Ercan Havalimanı'ndaki uçuş saatleri değişmiştir” denildi.

HAVALİMANI ÇALIŞANLARI NEDEN GREVE GİTTİ?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde hükümetin, çalışanların alım gücünün düştüğü koronavirüs dönemde hayat pahalılığı ödeneğinin geri ödenmemek koşulu ile 4 aylığına durdurmasına karşı sendikalar genel bir grev başlatmıştı. Sendikaların ortak açıklamasında, pandemi sürecine bağlı olarak yaşanan ekonomik krizin etkisinin ülkede çalışanlar, dar ve sabit gelirli kesimler açısından dayanılmayacak noktaya geldiği, bunun en önemli nedeninin yönetenlerin kamu kaynaklarını adil dağıtmaması olduğu belirtilmişti.

TÜM DÜNYADA PROTESTOLAR DEVAM EDİYOR.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde başlayan grevin ne zaman son bulacağına dair bir açıklama yapılmazken aynı eylemler dünya genelinde de yaşanıyor. Birçok havalimanı ve hava yolu şirketi koronavirüs süresinde işçi çıkarma yoluna gitmişti. Bu durum sendikalar tarafından protesto edildi. Birçok ülkede ise konuyla ilgili protestolar devam ediyor.

2021 YAZ AYI İÇİN TÜM ÜLKELER HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

2021 yaz ayında turizm ve seyahat konusunda tüm dünyada patlama yaşanacağı tahmin ediliyor. Bu kapsamda ülkeler hazırlıklarını sürdürüyor. Eğer bu yaz yurt dışına çıkma düşünceniz varsa şimdiden başvurmanız zaman açısından önem arz ediyor. Bu konuda İstanbul vize merkezi üzerinden vize başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 330 votes)