0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

KKTC’de kapalı turizm başladı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) ‘Kapalı Turizm’ başladı. Tatilciler otel dışına çıkmadan izole olarak tatillerini gerçekleştirecek.

 

Koronavirüs salgını ile birlikte birçok tatil ülkesi yeni uygulamaları hayata geçirdi. Bu kapsamda KKTC’de tatilcilerin izole bir ortamda tatil yapmaları için ‘Kapalı Turizm’ uygulaması hayata geçirdi. Kapalı Turizm uygulaması kapsamında tatilciler otellerinden çıkmayacak. Her hareketleri elektronik bileklik ile takip edilecek. Bu kapsamda tatilcilerin virüsten korunması sağlanacak.


151 TURİST KAPALI TURİZM İÇİN KKTC’YE HAREKET ETTİ!


Bu kapsamda kapalı turizm uygulanacak ilk turist kafilesi İstanbul'dan KKTC Ercan Havalimanı’na ulaştı. Böylece 151 kişilik turist kafilesi için ilk charter seferi de düzenlenmiş oldu. Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin kapalı otel turizmi ile ilgili almış olduğu karalar doğrultusunda Ercan Havalimanı’na haftada dört charter uçuş izni verildi.


TURİSTLERE ELEKTRONİK BİLEKLİK TAKILDI


Charter seferlerle KKTC’ye gelen turistler adada en fazla 3 gece, 4 gün kalabilecek. İlk aşamada Girne ve Bafra bölgelerinde bulunan beş otelin kapalı devre turizmi kapsamında yer aldığı öğrenildi. Ercan Havaalanı’nda yolcular için üç ayrı güvenlik alanı oluşturulurken, alana gelen yolcular öncelikle sağlık ekiplerinin kontrollerine tabi tutuldu. Yolcular yanlarında 72 saat önce yaptırdıkları PCR belgelerini alandaki sağlık ekiplerine ibraz etti, daha sonra ayrı bir bölümde oluşturulan alanda hızlı testlerini yaptılar. Yolcular, test sonuçlarının cep telefonlarına mesaj yolu ile gelmesi sonrasında havaalanında bulunan Turkcell stantlarında elektronik bileklikleri takıldı.

TURİSTLERİN HAREKETLERİ UYGULAMA İLE TAKİP EDİLECEK!

Elektronik bileklik, akıllı telefonlara yüklenecek bir uygulama ile takip edilebilecek. Elektronik bileklikle Kuzey Kıbrıs'a gelen ziyaretçiler, bileklik başına 750 lira ücret ödeyecek ancak karantina bitimi sonunda ücretin 350 liralık kısmı iade edilecek.

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 363 votes)