0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

İzin belgesi yurt dışı seyahatleri için gerekli mi?

Türk Hava Yolları (THY), tam kapanma döneminde yapılması planlanan yurt dışı uçuşlarıyla ilgili izin belgesinin gerekli olup olmadığına ilişkin açıklamada bulundu.

Tam kapanma ile birlikte seyahat yasakları 29 Nisan saat 19.00’da başlayacak. Bu tarihten sonra şehirlerarası yolculuk yapmak isteyen kişiler seyahat izin belgesi alması gerekiyor. Ancak tam kapanma sürecinde yurt dışına çıkışlarla ilgili kafalar karışmıştı. Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, yurt dışı uçuşları için izin belgesine ihtiyaç olmadığını açıkladı.

YURT DIŞI ÇIKIŞLAR İÇİN İÇİN BELGESİ

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün'ün açıklamaları şöyle oldu: ''Değerli misafirlerimiz, seyahat izin belgesi yalnızca yurt içi uçuşlarımız için gereklidir. Yurt dışı uçuşlarınızı izin belgesine ihtiyaç duymadan, seyahat edeceğiniz ülkenin şartlarını dikkate alarak (PCR test sonucu vb.) gerçekleştirebilirsiniz.''

THY’NİN YENİ SEFER BAŞLATACAĞI DESTİNASYONLAR AÇIKLANDI

Öte yandan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, şirketin uçuş başlatacağını yeni yurt dışı destinasyonlarını açıkladı. Twitter’dan açıklama yapan Bilal Ekşi, Kanada’da Toronto ve Montreal’in ardından 1 Mayıs itibariyle Vancouver’i de açacaklarını açıkladı. Bilal Ekşi ayrıca, mayıs ayı içinde Özbekistan’ın Urgenç ve Fergana seferlerinin başlayacağını duyurdu.

UÇAK BİLET SATIŞLARI PATLADI

Ayrıca tam kapanma tarihine az bir zaman kala yoğun ilgi nedeniyle havayolu şirketlerinin bilet satış sistemleri kilitlendi. Uçak seferlerine yoğun ilgi, bilet fiyatlarına da yansıdı. 17 gün sürecek tam kapanmayı memleketlerinde veya tatil bölgelerinde geçirmek isteyen vatandaşlar uçak bileti almak için sıraya girdi. Bilet almak için havayolu şirketlerinin bilet satış sistemlerine yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, sistemin bir süre kilitlenmesine neden oldu. Aşırı yoğunluk nedeniyle bilet satışları durmak zorunda kaldı.

BİLET FİYATLARI ARTTI

Kapanma nedeniyle uçak biletlerine talebin artması, fiyatlarında artmasına neden oldu. Özellikle talebin fazla olduğu bazı illerde bilet fiyatlarında büyük artışlar yaşandı. Yoğun ilginin olduğu Gaziantep tek yön bilet fiyatı 494 Lira ile 662 lira arasında değişirken, Trabzon bilet fiyatları ise 494 Lira ile 813 lira arasında satılıyor.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 302 votes)