0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

İtalya Paskalya tatilinde tam kapanmaya gidiyor!

Koronavirüs salgını ile mücadele eden ve Avrupa’daki üçüncü dalgayı ülkeye sokmamaya çalışan İtalya tam kapanmaya gidiyor. Ülkede risk seviyeni ‘kırmızı’ya çıkarttığını açıkladı.

İtalya Paskalya bayramı kapsamında vatandaşların 3 ile 5 Nisan aralarında sokağa çıkmamalarını istedi. Sokağa çıkmama kuralları yurt genelini kapsıyor. Bu tarih aralığında temel ihtiyaçları sağlayan dükkanlar dışındaki dükkanlar kapalı olacak. Lokantalar ise sadece paket servisi yapabilecek. Katoliklerin geleneksel Paskalya yemeğini de göz önünde bulunduran yetkililer, günde yalnızca bir kez olmak koşuluyla başka eve gidilmesine ve en fazla 2 kişinin misafir edilmesine izin verilmesi kararı aldı. Paskalya tatili sonrasında da nisan ayı boyunca ülke risk seviyesine göre, en sıkı 2 tedbir kategorisi olan "kırmızı" ve "turuncu" bölgelere ayrılacak. Nispeten hafif tedbirlerin geçerli olduğu "beyaz" ve "sarı" bölge uygulamaları mayısa kadar askıya alındı.

İTALYA’DA VAKA SAYILARI ARTIYOR!

Alınan karar gereği 22.00-05.00 arasında sokağa çıkma yasağı devam edecek. İtalya’da vaka sayısı hızla artıyor. Günlük 20 bin vakayı gören İtalyanlar endişe içerisinde. 60 milyon nüfuslu ülkede 27 Aralık'ta başlayan aşı kampanyasında ise bugüne kadar 10,7 milyon doz aşı yapıldı. Her iki doz aşıyı yaptıranların sayısı ise henüz 3,3 milyon seviyesinde.

AVRUPA’DA PASKALYA KISITLAMALARI!

Avrupa ülkeleri Paskalya tatili için sıkı tedbirler aldı. Bu kapsamda Fransa 3 hafta kapanma kararı aldı. Belçika'da okullar Paskalya tatilinden önce kapatıldı ve yurt dışı seyahatlere kısıtlama getirildi. Almanya'da Paskalya dönemi için sıkı tedbirler açıklansa da daha sonra Başbakan Angela Merkel bunu bir "hata" olarak niteledi ve kararı geri çekti. Ancak ülkede halen seyahatler öncesi Covid testi istenmesi gibi kısıtlamalar uygulanıyor. Dünya Sağlık Örgütü'nden yapılan açıklamalara göre Avrupa'daki durumun son ayların en kaygı verici seviyesine ulaştı. Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge, Avrupa’daki aşı kampanyalarının çok yavaş ilerlediğini belirtti. Kluge bunun kabul edilemez olduğunu belirtti.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 344 votes)