0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

İsviçre koronavirüs önlemlerini yeniledi!

İsviçre'de Omicron varyantına rastlanması ve vaka sayılarının yükselmesi üzerine federal hükümet yeni kısıtlamalar getirdi.

İsviçre’nin farklı bölgelerinde 5 kişide Omicron varyantının tespit edilmesi ve vaka sayılarının 10 bine yaklaşması sebebiyle hükümet yeni kısıtlama kararı alındı.

İsviçre Sağlık Bakanı Alain Berset, düzenlediği basın toplantısında, "Durum çok ciddi. Bunu biz istemedik. Ama gerçekle yüzleşmek zorundayız. Bazı hastaneler kapasite sınırlarını çoktan aştı.

Federal Konsey şu anda durumu çok kritik olarak değerlendiriyor. Omicron varyantının ortaya çıkışı, salgına karşı mücadelede yeni zorluklar doğuruyor." ifadesi kullanıldı.

Berset, İsviçre Federal Konseyi'nin, 10'dan fazla kişinin katıldığı özel toplantılar için Covid-19 sertifikası önerdiğini aktardı.

"International School of Geneva" adlı uluslararası okulun Founex kampüsünde ise 2 kişide Omicron varyantı tespit edildiğini belirten Berset, 2 bin öğrenci ve çalışanın on gün boyunca karantinaya alındığını bildirdi.

Hükümetin aldığı tedbirler kapsamında, İsviçre'ye giren herkesten negatif PCR testi sunmaları zorunlu hale getirildi.

ÜLKEYE GİRİŞ YAPABİLMEK İÇİN NEGATİF PCR TESTİ ZORUNLU

Türkiye'nin Bern Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, "İsviçre hükümeti, 4 Aralık’tan itibaren, hangi ülkeden olursa olsun, İsviçre'ye giriş yapan tüm kişilere (Koronavirüse karşı aşılı veya bu hastalığı atlatmış olsalar dahi) negatif PCR testi (geçerlilik süresi 72 saat) sonucu ibrazı zorunluluğu getirildiğini açıklamıştır. İlaveten, bu kişilerin, ülkeye girişini takiben 4 ila 7'inci günde yeniden PCR veya antijen testi yaptırmaları gerekecektir." bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, hükümetin, Schengen bölgesi dışından İsviçre'ye gelen ve koronavirüs aşısı olmayan kişilerin kısa süreli seyahatler için İsviçre'ye girişlerine izin verilmemeye devam edileceğini ve bu kişilerin İsviçre'ye girişlerinin ancak zaruri ve istisnai hallerde mümkün olabileceği aktarıldı.

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

 

4.8 / 5 ( 325 votes)