0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

İsveç, covid-19 kısıtlamalarını kaldırıyor

Bulaşıcı ancak ‘daha az şiddetli’ Omicron varyantı ile yeni bir aşamaya girildiği düşünen Avrupa ülkelerinden bazıları Covid-19 kısıtlamalarını kaldırdı. İsveç de bu ülkelerden birisi oldu.

Çarşamba gününden itibaren Covid karşıtı kısıtlamaların neredeyse tamamının kaldırılacağını duyurulan İsveç’te bar ve restoranların kapanma saati saat 23.00’e çekildi. Toplanma kurallarını da gevşetmeye hazırlanan ülkede toplu taşıma araçlarında sadece yoğun saatlerde maske takılması tavsiye edilecek. Bunun yanı sıra halka açık mekânlara giriş için aşı kartı zorunluluğu da kaldırılacak.

Covid semptomları gösteren kişiler için evde kalma tavsiyesinin yürürlükte kalmaya devam edeceğini kaydeden yetkililer yükseköğrenim kurumlarında, yüz yüze öğretimde ve işyerine dönüşün kademeli olacağını söyledi.

TOPLUM VİRÜSLE YAŞAMAK ZORUNDA

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson geçen hafta duyurduğu yeni kararları “Salgın bitmedi, ancak yepyeni bir aşamaya giriyoruz. Çalışmalar Omicron’un daha az şiddetli hastalığa yol açtığını gösteriyor” sözleriyle yineledi.

Sağlık Bakanı Lena Hallengren ise “Genel değerlendirme normale dönebileceğimizi gösteriyorsa hükümet pandeminin evrimi konusunda ihtiyatlı olmaya devam edecek” dedi.

MART SONUNA İŞARET EDİLDİ

Hükümet bu hafta, AB’nin geri kalanından ve İskandinav ülkelerinden seyahat kısıtlamalarının Çarşamba gününden itibaren kaldırılacağını duyurdu. Dünyanın geri kalanından gelen seyahat kısıtlamaları ise Mart ayı sonunda sona erecek.

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 269 votes)