0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

İstanbul’da mahsur kalan Rus turistler için tahliye talebi!

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR), uçuşların haftada dörde düşmesi ile birlikte İstanbul'da mahsur kalan Rus vatandaşları için tahliye uçuşları düzenlenmesi için Rusya Ulaştırma Bakanlığı'na başvurdu.

Rusya, Türkiye uçuşlarına sınırlandırma getirdi. Durum böyle olunca binlerce Rus turist İstanbul’da mahsur kaldı. Konu hakkında Rus Tur Operatörleri Birliği, İstanbul'da mahsur kalan Ruslar için tahliye uçuşu düzenlenmesini talep etti. Rus Ulaştırma Bakanlığı'na başvuran ATOR, özellikle üçüncü ülkelerden İstanbul bağlantılı olarak Rusya'ya uçmaya çalışan Rus vatandaşları için durumun kritik olduğunu belirtti.

RUSYA ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NA TAHLİYE MEKTUBU

Rus Tur Operatörleri Birliği ATOR tarafından 14 Nisan tarihinden Rusya Ulaştırma Bakanlığı’na gönderilen mektupta, 15 Nisan sonrası İstanbul aktarmalı uçuşları olan Rus vatandaşlarının durumuna dikkat çekildi. 15 Nisan'dan 1 Haziran'a kadar Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşların haftada 4 seferle sınırlandırıldığı hatırlatılan mektupta, ayrıca organize turlarla veya münferit olarak İstanbul'a gelmiş Rus vatandaşlarının olduğu kaydedildi. 15 Nisan'a kadar Moskova-İstanbul arasında haftada 40 sefer yapıldığını belirten ATOR, bu uçuşlardaki yolcuların yüzde 30'unun bağlantılı yolcu olduğu kaydedildi.

ALTERNATİF ROTALAR YÜKSEK MALİYETLERE NEDEN OLUYOR!

Rus turistlerin evlerine dönmesi için alternatif rotalar seçmeye çalıştıkları bunun da yüksek maliyetlere neden olduğu belirtilen mektupta, ''İstanbul-Moskova hattında izin verilen uçuşlara bilet bulmak veya bilet değiştirmek neredeyse imkansız'' ifadelerine yer verildi. İstanbul'da bulunan veya İstanbul üzerinden bağlantılı uçuşu olanların Rusya'ya nasıl götürüleceği ile ilgili bakanlıktan açıklama isteyen ATOR, bu yolcuların ülkeye döndürülmesi için tahliye uçuşları düzenlenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 211 votes)