0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

İngiltere Türkiye kararını 28 Haziran’da verecek

Koronavirüs salgınından dolayı Türkiye’yi “kırmızı seyahat listesinde” tutan İngiltere için gözler 28 Haziran'da. Türk vatandaşlarının en çok talep ettiği ülkelerden olan İngiltere kapılarını yakın zamanda açabilir.

Aşılama çalışmalarında son günlerde atağa kalkılmasının ardından Türkiye'nin İngiltere'nin yurtdışı seyahatler için uyguladığı kırmızı listeden çıkarılacağı öngörülüyor. İngiltere’de uluslararası seyahat yasaklarıyla ilgili karar kapsamında ülkeler farklı kurallar içeren ve yeşil, sarı ve kırmızı olarak adlandırılan 3 kategoriye ayrılmış durumda.

SADECE YEŞİL LİSTEYE KARANTİNA YOK

Uygulamaya göre yeşil listedeki ülkelerden gelen yolcular için 10 günlük karantina zorunluluğu bulunmuyor. Sarı listedeki ülkelerden gelenler için mevcut karantina kuralı devam ediyor. Kırmızı listedeki ülkelerden seyahat edenler ise İngiltere’ye vardıklarında, masraflarını kendileri karşıladığı bir otelde 10 gün karantinada kalmak zorunda.

TÜRKİYE MUTLU HABER BEKLİYOR

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Muğla için İngiltere’nin de önemli bir pazar olduğunun altını çizdi. Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin, “Diğer büyük pazarlarımızdan da olumlu haberler gelmesini umut ediyoruz. Turizmde işler hemen 22 Haziran’dan itibaren açılacak demek değil. Defalarca dile getirdiğimiz gibi turizmin açılması için aşılamanın tamamlanması ve uluslararası uçuşların açılması öncelikli iki ana unsur şu anda” dedi.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/


4.8 / 5 ( 253 votes)