0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

İngiltere'den PCR testleri ile ilgili yeni adım

İngiltere'nin her iki aşıyı da olanlardan ülkeye dönüşte PCR testi istemeyeceği açıklandı.

Her iki aşıyı da olmuş seyahatçilerin ekim ayından itibaren İngiltere'ye girişte PCR testi yaptırmak zorunda olmayacağı belirtildi.

İNGİLİZ HALKI PCR TESTLERİNE 1,1 MİLYAR POUND HARCADI

Sky News'e konuşan İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, çift aşı olanların PCR testi verme zorunluluğunu en kısa sürede bazı ülkeler için kaldırmayı planladıklarını açıkladı.

Yurt dışında tatil yapanların yaptığı yüksek test masraflarının farkında olduğunu kaydeden Sajid Javid test önleminin gerekli olandan bir saniye dahi fazla yürürlükte olmayacağını ifade etti.

Yaz tatilinde yurt dışına tatile giden İngilizlerin 1,1 milyar pound test parası ödediği belirtiliyor.

Öte yandan, yolcuların Covid-119 testi yaptığında bulaşı oranının binde bire düştüğüne dikkat çekiliyor.

İNGİLTERE’YE DÖNENLERİN 3’TE BİRİ KARANTİNA KURALLARINI İHLAL ETTİ

Delta varyantının yükselişe geçtiği dönemde İngiltere'ye giriş yapanların neredeyse 3'te 1'inin karantina kurallarını ihlal ettiğini belirten haberler ülkede yankı uyandırmıştı. BBC'de yer alan habere göre, mart-nisan arasındaki dönemde 300 bin vaka tespit edildi.

GÜMRÜKTE KONTROL DAHİ EDİLMİYOR

The Business Travel Association ise, İngiltere'ye dönen seyahatçilerin yüzde 76'sının PCR testinin Birleşik Krallık gümrük görevlileri tarafından incelenmediğini veya doğrulanmadığını açıkladı.

Araştırmaya göre, İngiltere'ye dönenlerin yüzde 97'si, zorunlu olan 2. gün ve 8. gün testlerini kontrol etmediğini belirtiyor. Katılımcıların yüzde 97'si, çift aşı olanlara PCR testi zorunluluğunun kalkması gerektiğini düşünüyor. Bunların yüzde 86'sı PCR'ın sarı listedeki ülkeler, yüzde 13'ü ise tüm ülkeler için kaldırılması gerektiğini söyledi.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 339 votes)