0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

İngiltere açıldı, Çin kapandı!

İngiltere koronavirüs kısıtlamalarını neredeyse tamamen kaldırırken, Çin artan vakalar nedeniyle yeniden kapandı, ulaşım kısıtlaması getirdi.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, yolcu bulma formu ve varış testleri de dahil olmak üzere, Covid nedeniyle getirilen tüm seyahat önlemlerinin bu hafta kaldırılacağını açıkladı. Shapps, 18 Mart Cuma günü saat 04.00'dan itibaren İngiltere'ye giriş yapan seyahatçilerin daha önceki kurallara uymak zorunda olmayacağını belirtti.

ŞANGHAY’A 1 MAYIS’A KADAR UÇUŞ KISITLAMASI

İngiltere korona önlemlerini kaldırırken vaka sayısında artış yaşanan Çin'de yeni önlemler alındı.

24 milyon nüfuslu Şanghay kentine ulaşım kısıtlaması getirildi. Edinilen bilgiye göre, Şanghay'a yapılacak uluslararası uçuşlar 1 Mayıs'a kadar başka şehirlere yönlendirilecek. Ayrıca, Şanghay'a giden yolcular son 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini ibraz etmek zorunda. Ayrıca, bu kentten dışarıya yapılan otobüs seferleri de geçici olarak durduruldu.

İKİ KENT KARANTİNAYA ALINDI

Çin de ayrıca yerel vakaların görüldüğü iki şehir de karantinaya alındı. 9 milyon kişinin yaşadığı Çangçun'da artan koronavirüs vakaları nedeniyle kapanmaya gidildi. Vatandaşların evde kalmaları ve üç kez toplu testten geçmeleri gerekirken, zorunlu olmayan işletmeler kapatıldı ve ulaşım faaliyetleri askıya alındı.

Guangdong eyaletine bağlı, ülkenin en büyük şehirlerinden Shenzhen'da 75 yerel vakanın tespit edilmesinin ardından kentte karantina uygulanmasına karar verildi.

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 351 votes)