0541 963 1714 info@ivm.com.tr
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

İngilizler karantinada kalmak yerine Türkiye’ye geliyor!

İngiliz hükümetinin kırmızı listeye aldığı ülkelere giden İngiliz turistler 10 gün karantinada kalmak yerine 10 gün Türkiye’de tatil yaptıktan sonra ilkelerine dönüyor. Bu durumu lehlerine çevirmek isteyen tur şirketleri "Neden Türkiye'de 10 gün tatilin tadını çıkarmak varken, karantinadaki otele 1750 sterlin ödemek zorunda olasınız" sloganını kullanıyor.

Tam kapanma ile birlikte Türk vatandaşları evlerine çekilirken turistler ülkede özgürce tatil yapabiliyor. Yaşanan durum ile ilgili olarak dünya basını birçok habere imza attı. Bu haberlerden birisini dünyaca ünlü The Times gazetesi sayfalarına aktardı. The Times’ta yer alan Hannah Lucinda Smith imzalı makalede, İngiltere tarafından yüksek riskli kategoride gösterilen ülkelere giden vatandaşların, karantina yerine Türkiye’de tatil yaptıklarını yazdı.

KARANTİNA YERİNE TÜRKİYE’DE TATİL TERCİH EDİLİYOR!

İngiltere, kırmızı listedeki yüksek riskli ülkere giden vatandaşlarının geri döndüklerinde havalimanı otellerinde karantinaya girmesini şart koşuyor. Ancak bu durumun önüne geçmek isteyen tur operatörleri, İngiliz turistlere kapılarını açan Türkiye’yi devreye soktu. Özellikle son dönemde Pakistan ve Hindistan’a giden İngilizler, karantina otellerine ödeyecekleri paradan daha ucuza Türkiye’de tatil yapmayı seçiyor.

TÜRKİYE’DE 10 GÜNLÜK TATİLİN TADINI ÇIKARTIN!

Türkiye’de 10 gün tatil yapan İngiltere vatandaşları, karantinadan kaçınarak ülkelerine bu şekilde dönüyor. Bu paketi öneren tur şirketlerinden biri Platinum Travel Services (PTS). Pakistan merkezli olarak hizmet veren PTS, Türkiye’de beş yıldızlı bir otelde 10 günlük tatilin uçak biletleriyle birlikte 1495 sterlin tuttuğunu belirtirken, “Neden Türkiye’de 10 gün tatilin tadını çıkarmak varken, karantinadaki otele 1750 sterlin ödemek zorunda olasınız?” sloganını kullanıyor.

17 İNGİLİZ TURİST BU PAKETİ ALDI

Yine Pakistan merkezli olarak İngiliz turistlere yönelik çalışan Vision Travels and Tours isimli tur şirketi, “Endişelenmeyin, mutlu olun… Pakistan’dan İngiltere’ye dönerken Covid 2021 sırasında Türkiye’de tatil yapabilirsiniz” ifadelerini kullanıyor. PTS şimdiye dek 17 turistin bu paketi satın aldığını söylerken, aynı yöntemi kullanan altı tur şirketi ise rakamları paylaşmadı.

“İNGİLİZLER HİNDİSTAN MUTASYONUNU YAYIYOR”

Konuyla ilgili CHP milletvekili Murat Emir’in görüşlerine de yer veren The Times, en önemli sorunun Hindistan ve Pakistan’dan Türkiye’ye ne kadar turist geldiğini belirlemek olduğunu söyledi. Emir, “Pakistan’dan gelen İngilizler, serbestçe dolaşarak Hindistan mutasyonunu burada yayıyorlar. Türkiye’nin diğer Avrupa ülkelerinin yaptığı gibi bu duruma karşı harekete geçerek kısıtlama getirmesi gerekiyor” dedi.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: info@ivm.com.tr

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 343 votes)