0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Fransa ve İngiltere’den Türkiye için iki kötü haber!

Fransa, Türkiye'den gelenlere karantina uygulanmasının zorunlu hale getirildiğini duyurdu. İngiltere ise Türkiye ve Maldivler’in "yüksek riskli" ülkelerin bulunduğu kırmızı listeye alındığını açıkladı.

Türk insanının yurt dışında en çok tercih ettiği iki ülkeden Türk vatandaşlarını yakından ilgilendiren iki açıklama geldi. Fransa, 24 Nisan’dan itibaren bazı ülkelerden gelen kişilere 10 günlük karantina uygulama kararı almıştı. Konuyla ilgili olarak ülke sayısını artıran Fransa Başbakanlığı yeni karar ile birlikte Fransa’ya, Türkiye, Bangladeş, Sri Lanka, Pakistan, Nepal, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’dan gelen yolcular için 10 gün karantina uygulaması getirilecek. Hafta sonu bu ülkelerden gelecek olan yolculara geçici olarak kolaylık ve iltimas gösterilebileceği de aktarıldı.

KARARA UYMAYANLARA CEZA KESİLECEK!

Yolcuların kararın uygulaması süresince uçuş gerçekleştirecekleri havacılık şirketine Fransa’daki karantina adreslerini beyan etmeler gerekeceği öğrenildi. Karantinaya girecek vatandaşların her gün saat 10 ila 12 arası dışarı çıkma iznine sahip olacağı, diğer zamanlarda yasaklara uymadıkları takdirde bin ila bin 500 avro arası ceza ödeyeceği bildirildi. Böylelikle daha önce 5 ülkenin bulunduğu listeye Türkiye, Bangladeş, Sri Lanka, Pakistan, Nepal, Birleşik Arap Emirlikleri de (BAE) eklenmiş oldu.

İNGİLTERE TÜRKİYE’Yİ EN YÜKSEK RİSKLİ ÜLKELER GRUBUNA ALDI

Fransa’nın ardından İngiltere de Türkiye’yi yakından ilgilendiren bir karar aldı. Koronavirüs kısıtlamaları kapsamında İngiltere hükümeti, Türkiye’yi seyahat listesinde orta riskli gruptan çıkararak, en yüksek riskli grup olan kırmızı listeye aldı. Türkiye'nin yanı sıra Maldivler'in de kırmızı listeye alındığı açıklandı. İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, kırmızı listedeki ülkelerin “En aşırı durumlar dışında ziyaret edilmemesi gereken ülkeler” olduğunu ifade etti.

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 278 votes)