0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Fransa 7 ülkeye seyahat yasağını kaldırdı!

Avrupa ülkeleri birbiri ardına seyahat kısıtlamalarını kaldırmaya başladı. Son olarak Fransa, Avrupa Birliği dışındaki 7 ülkeye kapılarını açtığını duyurdu.

Fransa cuma gününden itibaren İngiltere, Yeni Zelanda, Güney Kore, Avustralya, İsrail, Japonya ve Singapur’da gelen kişilere kapılarını açıyor. Bu ülkelerden gelen kişiler cuma gününden itibaren bir neden göstermeksizin ülkeye seyahat edebilecek. Fransa bugüne kadar ülkeden çıkan veya ülkeye giren kişilerden yazılı belge istiyordu. Bu belgede seyahatin amacı, mecburi olup olmadığı gibi konular yer alıyordu. Eğer kişi gideceği ülkenin vatandaşı ise iş gezisi veya sağlıkla ilgili bir durum ise ülkeden izin alabiliyordu.

SON 72 SAATTE ALINMIŞ NEGATİF KORONAVİRÜS TESTİ HALA ZORUNLU

Fransa’nın kararında gerekçe olarak ilk kez İngiltere rastlanan koronavirüs varyantının ülke genelinde yaygınlaşması ve söz konusu ülkelerde salgınla ilgili gelişmeler gösterildi. Seyahat kısıtlamasının sürdüğü ülkeler içinse geçerli sebepler listesi revize edildi. Mevcut maddelere aile birleşimi ve öğrencilerin eğitimle ilgili yolculukları da eklendi. Fransa'ya girmeden 72 saat öncesine kadar yapılması şart olan PCR testi zorunluluğu ise tüm ülkeler için devam ediyor.

FRANSA VİZE ALINMALI! 

Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte birçok ülke Fransa için rezervasyonlara başladı. Ancak Fransa'ya gitmek isteyen kişilerin ülkeden Fransa vizesi alması gerekmektedir. 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 282 votes)