0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Erdoğan ve Putin Rusya uçuşlarını konuştu!

Rusya 1 Haziran tarihine kadar Rusya’dan Türkiye’ye ve Türkiye’den Rusya’ya olmak üzere uçuşlara kısıtlama getirmişti. Kısıtlamanın kalkmasına az bir süre kala Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon ile görüştü. Görüşmelerde Sputnik V aşısı ve uçuş kısıtlamaları masaya yatırıldı.

 Rusya’nın Türkiye’ye yönelik aldığı uçuş kısıtlama kararının bitmesine az bir süre kaldı. Konuyla ilgili olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizm ile ilgili olarak tüm önlemlerin alındığını ve vaka sayılarının hızla düştüğünü belirtti. Öte yandan konuyla ilgili olarak Kremlin’den açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Erdoğan ve Putin’in ikili diyalogları geliştirme konusunda anlaştığı vurgulandı.

SPUTNİK V AŞISI VE TURİZM

Kremlin’den yapılan yazılı açıklamaya göre Putin ve Erdoğan, pandemi, Sputnik V aşısının tedariki ve turizm başta olmak üzere ikili ilişkiler ve bölgesel sorunları ele aldı. Kremlin’den yapılan yazılı açıklama şöyle: “Özellikle, bu aydan itibaren Rus Sputnik V aşısının Türkiye’ye tedariki konusuna değinilirken aşının ortak üretim altyapısını Türkiye’de kurma olasılıkları da değerlendirildi. Recep Tayyip Erdoğan, pandemi ile mücadelede Rus tarafının sağladığı yardımlara teşekkür ederken, Türkiye’de alınan sağlık tedbirlerinin turizm sektöründe radikal bir iyileşme sağladığını ifade etti.

SURİYE AÇIKLAMASI!

Rusya ile Türkiye arasındaki etkileşimin Suriye’de daha fazla istikrar sağlamayı amaçlayan yapıcı niteliğine dikkat çeken liderler, iki ülkenin bölgedeki işbirliğini geliştirmek için daha fazla koordineli çalışmanın gereğine dikkat çekti. Suriye’deki kalan terör gruplarının faaliyetlerini sona erdirmek Türkiye ve Rusya’nın ortak mücadelesinin devam edeceği ifade edildi.

DAĞLIK KARABAĞ VE LİBYA

Telefon görüşmesinde aynı zamanda Libya’daki durum da tartışılırken, ülkenin bütünlüğünü bölgedeki çıkarları da dikkate alarak güçlendirmeye yönelik çabalarını desteklemeye devam edilmesi kararlaştırıldı. Dağlık Karabağ meselesinin de masaya yatırıldığı görüşmede, Rusya-Türkiye Ateşkes Kontrol Merkezinin faaliyetleri ve bölgedeki tüm çatışmalar dahil olmak üzere, Dağlık Karabağ sorununun çözümüne de değinildi. İki lider, kişisel temasları sürdürme ve diğer kanallar aracılığıyla düzenli ikili diyalogları geliştirme konusunda da anlaştı.”

KRİTİK TARİH 1 HAZİRAN!

Rusya’nın 1 Haziran tarihi itibariyle Türkiye’ye yönelik uçuşları açması ve Rus turistlerin Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse bu sezon Akdeniz sahillerinde turist bolluğu yaşanacak. Öte yandan Türkiye’den Rusya’ya gitmek isteyen kişiler herhangi bir zorlukla karşılaşmadan ülkeye gidebilecek.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Rusya, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Rusya vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Rusya’da geçirmek için vize için İstanbul Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 365 votes)