0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı’ndan Rus turist açıklaması geldi!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz: Rus turistlere Türkiye sınırlarının kapanmasını beklemiyoruz

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz, RİA Novosti’ye röportajında, yeni koronavirüs mutasyonlarının yayılma hızının, Türkiye sınırlarının Rus turistler için kapanmasına neden olabileceği endişelerine ilişkin, “Biz mümkün mertebe sınırların açık olduğu bir senaryoyu tercih ediyoruz” dedi. Ancak tedbirlerin artırılması ihtimalini de dışlamadı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz, RİA Novosti haber ajansına röportajında, koronavirüsün yeni mutasyonlarıyla beraber vaka sayılarının yeniden artmasıyla Türkiye’nin, Rus turistlere sınırlarını kapatıp kapatmayacağı sorusunu yanıtladı.

Küçükyılmaz “Pandeminin ilerleyişi göz önüne alındığında, Türkiye’nin Ruslar da dahil olmak üzere yabancı turistleri kabul etmeyi bırakma olasılığı bulunuyor mu?” sorusunu şu şekilde yanıtladı:

“Koronavirüs salgınının seyrine göre politikalar hızla değişebiliyor. Ülkeler kapatma kararının ardından yeniden açılma kararı alabiliyor. Vaka sayılarının önümüzdeki günlerde aşılama ile belli oranda düşmesi öngörülüyordu. Fakat virüsün delta, delta plus gibi yeni varyasyonlarının ortaya çıkmasıyla vaka sayılarının yeniden artabileceğinden endişeliyiz. Biz mümkün mertebe hayatın devam ettiği, sınırların açık olduğu bir senaryoyu bekliyoruz. Ama durum çok vahim bir hal alırsa mevcut tedbirler arttırılabilir ve gözden geçirilebilir. Bu konuda ilkesel olarak bunu söyleyebiliriz ama uygulamaya dönük kesin bir şey söylemek doğru değil.”

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 273 votes)