0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Coronapas uygulaması ilk kez Danimarka’da yürürlüğe girdi!

Avrupa’da koronavirüs pasaportunu ilk kez Danimarka hayata geçirdi. Öte yandan Coronapas isimli uygulama için gerekli olan belgeler belli oldu.

Danimarka, Avrupa ülkeleri arasında ilk kez Coronapas uygulamasını kullanan ülke oldu. Konuyla ilgili yapılan açıklama ile işletmelerin açılması için Coronapas uygulamasının başlatıldığı. Ve kademeli olarak ülkede bütün işletmelerin açılacağı belirtildi. Coronapas'ı almak için kişilerin; 2 doz aşılanmış olmaları, 12 hafta önce koronavirüs geçirmiş olmaları ya da son 72 saat içinde koronavirüs testinin negatif çıkmış olması gerektiği belirtildi.

CORONAPAS UYGULAMASI KİŞİ HAKKINDA BİLGİLERİ GÖSTERECEK

Danimarka hükümeti Coronapas programı ile ilgili hazırladığı açıklamada, Korona pasaportu, bir vatandaşın aşılanmış olduğunu, daha önce enfekte olmuş (bağışıklık) veya son 72 saat içinde negatif test edilmiş olup olmadığına dair belgeyi gösterir ifadelerini kullandı. Program, hem mobil cihazlardan uygulama olarak kullanılacak hem de doküman şeklinde kullanılabilecek. Mayıs ayının sonunda, Coronapas uygulaması aşılama, test durumu ve bağışıklık hakkındaki çeşitli bilgileri tek bir kapsamlı çözümde bir araya getirecek.

DÜKKÂNLARA CORONAPAS İLE GİRİŞ YAPILABİLECEK

Kuaför, güzellik salonları ve sürücü okulları dahil olmak üzere belirli işletmelere, Coronapas ile giriş yapılacağı ve uygulamanın kademeli olarak mayıs ayı içinde restoranlar gibi diğer işletmeleri de kapsayacağı ifade edildi. Adalet Bakanlığı ise Coronapas'i olmayanları işletmelerine alan işletme sahiplerine, 400 ila 6 bin Euro para cezası uygulanacağını açıkladı. İşletmelerde Coronapas'le açılma kararı, Mayıs ayı içinde nüfusun aşılanma oranına göre restoranlar, müzeler, tiyatrolar ve sinemaları içerecek şekilde genişletilecek. Coronapas programı, yaz sonuna kadar yürürlükte kalacak ve seyahati şimdilik kapsamayacak.

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 211 votes)