0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Corendon Airlines uçuş programı ile ilgili açıklama

Avrupa’nın tamamında artan seyahat talepleri ile turizm ve havacılık sektörünü hareketli günler yaşıyor. Avrupa’dan Türkiye’ye olmak üzere birçok tatil destinasyonuna uçuşlar düzenleyen Corendon Airlines da sezon için sunmuş olduğu uçuş programına ilaveler yaptığını açıkladı.

Avrupa’nın en büyük havalimanlarından biri olan Düsseldorf Havalimanı’na konumlandırdıkları ilk uçak için bir etkinlik düzenleyen Corendon Airlines, bu hamle ile hem turistik hem de etnik uçuşlardaki ağını genişleteceğini açıkladı. Avrupa’nın en büyük base’i olmaya aday olan Düsseldorf Havalimanı’nın CEO’su Thomas Schnalke ile birlikte açıklamalarda bulunan Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, yıllardır Türkiye’ye ve Almanya’nın tercih ettiği diğer tatil destinasyonlarına uçuşlar düzenledikleri Düsseldorf Havalimanı’na uçak konumlandırmak için uzun bir süredir karşılıklı görüşmeleri sürdürdüklerini anlattı.

“UÇAK SAYIMIZI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

“Her zaman yoğunluğundan dolayı slot sıkıntısı yaşanan Düsseldorf Havalimanı’ndaki etkinliğimizi artırmak istiyorduk. Bu amaç doğrultusunda kriz dönemini iyi değerlendirerek yoğun bir uçuş planı hazırladık. Birçok havayolu kriz sebebiyle adım atma konusunda kararsızken biz bu boşluğu dolduracak bir hamle yaptık ve ilk uçağımızı buraya konumlandırdık. 2 Temmuz 2021 itibarıyla ikinci; 2022 yazı itibarıyla da üçüncü uçaklarımız bu önemli meydana konumlanıyor. Önümüzdeki 3 sene boyunca buradaki hacmimizi her sene yüzde 20 büyütmeyi ve base uçak sayımızı artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuşan Karaer, yaz 2021’den başlayarak bu meydandan haftada toplam 60 kez olmaz üzere Antalya, İzmir, Zonguldak, Adana, Ankara, Trabzon, Diyarbakır, Gazipaşa, Samsun ve Bodrum’un yanı sıra Palma de Mallorca, Heraklion, Las Palmas, Fuerteventura, Corfu, Tenerife, Ibiza, Olbia, Lamezia Terme and Hurghada’ya uçacaklarını; bu geniş ürün yelpazesi dahilinde sadece yaz sezonu için 500 bin adet tek yön koltuk planladıklarını kaydetti.

“BRÜKSEL – ESKİŞEHİR HATLARINA KIŞIN DA DEVAM KARARI ALDIK”

Yıldıray Karaer, ayrıca özellikle turistik Türkiye destinasyonlarına olan son dakika talebin bir anda artmasıyla, ilave kapasite arayışına girdiklerini ve 2021 Yazı için planladıkları filoya ek olarak başka havayollarından wet lease uçaklar kiralama yoluna gittiklerini belirtti. Karaer, “Aslında krizin etkilerinin yaz sezonunda azalacağını ön görüp yoğun bir Antalya programı hazırlamıştık, fakat Almanya, Hollanda ve Belçika’dan gelen yüksek talep sonucu programımızı genişletme yoluna gittik. Turistik hatların yanı sıra Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın da etnik hatlarımıza ilgisi çok arttı. Geçen sene başladığımız Zonguldak seferlerine ve henüz yeni başladığımız Brüksel – Eskişehir hatlarına kışın da devam kararı aldık.” şeklinde konuştu.

“AVRUPA ÜLKELERİNDEKİ HAREKETLİLİK SEVİNDİRİCİ”

Karaer, yoğun uçuş düzenledikleri Almanya, Hollanda ve Belçika’dan gelen taleplerin yanında Romanya, Çek Cumhuriyeti, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Macaristan, Finlandiya, Bulgaristan ve Polonya gibi diğer Avrupa ülkelerindeki hareketliliğin de sevindirici olduğunu belirtti.

“RUSYA VE KAZAKİSTAN’A YENİDEN UÇUYORUZ”

Turistik uçuşlarda hem destinasyon hem de pazar sayılarını artırmayı hedeflediklerini açıklayan Karaer, “Geçtiğimiz günlerde Rusya’dan Türkiye’ye seyahat serbestliğinin başlaması üzerine biz de yıllar önce uçtuğumuz Rusya ve Kazakistan hatlarımızı yeniden aktifleştirdik. Ekaterinburg’dan Türkiye’ye günlük olarak uçmaya başlarken, Kazakistan’ın Astana ve Almatı şehirlerine de planlama yaptık ve bunların da sayısını artırmak amacındayız.” diye belirtti.

AVRUPA BİRLİĞİ’NDE DELTA VARYANTI ALARMI

Öte yandan Avrupa, koronavirüsün yeni yeni varyantı olan Delta nedeniyle alarmda. Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), koronavirüsün Hint varyantı 'delta' ile ilgili uyarıda bulundu. Ağustos başına kadar Avrupa genelindeki toplam korona vakalarının yüzde 70'inin delta varyantından oluşmasının beklendiğini açıklayan ECDC, bu oranın ağustos sonuna kadar yüzde 90'a ulaşacağını kaydetti. Delta varyantının yüzde 40-60 daha fazla bulaşıcı olduğunu açıklayan ECDC, bu varyantta hastaneye yatış riskinin de daha yüksek olabileceğine dikkat çekti. Merkez, Avrupa'da halkına bir an önce aşı olmaları çağrısında bulundu.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 247 votes)