0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Birçok ülke kapılarını Türkiye’ye açtı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaptığı açıklamada son 10 günde Türkiye’nin yurt dışıyla olan hava trafiğinin birer birer açılmaya başladığını duyurdu.

Türkiye’nin yurt dışı turizmi hakkında açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmin Türkiye’de iki başkenti olduğunu belirterek bunlardan birinin Antalya diğerinin ise İstanbul olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu:

SON 10 GÜNDE ÜLKELER TÜRKİYE’YE KAPILARINI AÇTI

“Havalimanı sonuçlarını almaya başladık. Son 10 gündür havalimanı trafiğinde iki şehrimizde yüzde 30-35 civarında günlük varışlarda artışlar var. En son dün aldığımız mutlu bir haberle bunun daha da artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Son 10 gün içinde İsviçre, Almanya, Fransa, ABD, son olarak dün Rusya’nın da Türkiye ile olan hava trafiğini açmasıyla… Bunlar en çok, yoğun yolcu aldığımız noktalar, destinasyonlar, inşallah biraz geç başlamış olan sezonun bu yıl tekrar iyi bir ivmeyle yukarılara doğru gideceğini öngörüyoruz. Tüm dünyada aynı sorun olduğu için beklentimiz geç başlayan sezonun geç bitmesi. Yani bu sene sezon ekim sonunda bitmeyecek muhtemelen yıl sonuna kadar sezon devam edecek. Biz de inşallah geçen senenin çok üzerinde bir rakamla bu sezonu tamamlayacağız.”

AİR ARABİA SEFERLERİNE BAŞLADI

Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli hava yolu şirketi Air Arabia, İstanbul Havalimanı seferlerine başladı. Konuyla ilgili olarak İGA'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Air Arabia, bugün itibarıyla İstanbul Havalimanı uçuşlarına başladı. Kendilerine hoş geldin diyor, nice emniyetli uçuşlar diliyoruz" ifadeleri kullanıldı. Seferlerin Sharjah (Şarika) Havalimanı ve İstanbul Havalimanı arasında, karşılıklı olarak gerçekleştirileceği belirtildi.

BODRUM’DAN KÖLN VE VİYANA’YA UÇUŞLAR BAŞLIYOR

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2021 yazında Avrupa’da iki noktadan daha Bodrum’a uçuş başlatıyor. SunExpress Düsseldorf, Frankfurt, Hanover, Münih ve Stuttgart’ın yanı sıra Bodrum ile Avrupa kentleri arasındaki direkt tarifeli uçuşlarına Köln ve Viyana’yı da ekliyor. SunExpress, Bodrum’dan yeni uçuş rotası Köln’e 25 Haziran itibarıyla uçmaya başlayacak. Havayolu, Bodrum’dan Avusturya başkenti Viyana’ya ise ilk uçuşunu 3 Temmuz’da gerçekleştirecek

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 303 votes)