0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

BioNTech aşısı olanlar Almanya’ya gidebilecek

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Türkiye'de iki doz BioNTech/Pfizer Koronavirüs aşısı yaptıranların Almanya'ya girebileceğini söyledi.

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, "AB’de kullanım onayı almış bir aşı maddesiyle aşılanması tamamlanmış olanlar, test yaptırmak ve ayrıca karantinaya girmek zorunda değil. Yani bu, BioNTech ile aşılananlar için geçerlidir. SinoVac aşı maddesi bugüne dek henüz AB’de kullanım onayı almadı. En fazla 6 ay önce enfekte olduğunu bir PCR testiyle belgeleyebilenler için de aynı şekilde test yaptırma ve karantina zorunluluğu bulunmuyor” dedi.

TÜRKİYE YÜKSEK VAKA BÖLGESİNDE

Türkiye'de kullanılan Çin yapımı SinoVac ve kullanılacak Rus yapımı Sputnik-V aşılarınında AB'de inceleme süreçleri devam ediyor. Almanya, Türkiye'yi yüksek günlük vaka sayıları nedeniyle 'Yüksek vaka bölgesi' olarak listelemişti.

İSPANYA TÜM AŞILARI KABUL EDECEK

İspanya Başkanı Pedro Sánchez, Avrupa Eczacılık Enstitüsü (EMA) ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO/DSÖ) tarafından onaylanmış herhangi bir aşıyı olduklarını gösterenlerden PCR testi istemeden, karantinaya alınmadan ülkeye girişlerinin kabul edileceğini açıkladı. Uygulama 7 Haziran’da başlayacak. Sánchez, FITUR Fuarı’nda yaptığı açıklamada aşılanan kişilerin nereden geldiklerine bakılmaksızın, herhangi bir kısıtlamaya tabi kılınmaksızın İspanya’ya girebileceğini söyledi. Sektör açıklamadan memnun oldu.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 214 votes)