0541 963 1714 info@ivm.com.tr
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Avrupa kapıları 1 Temmuz’da açacak!

İngiltere ve Rusya’dan kötü haber Almanya’dan ise iyi haber gelmişti. Avrupa Birliği (AB) dışında kendi kararını veren Almanya Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler listesinden riskli ülkeler listesine aldı. Böylece Almanya’ya gidecek Türkiye vatandaşları karantinaya girmeyecek. Ancak Avrupa Birliği’nin geri kalanı böyle düşünmüyor.

Türkiye’ye Avrupa Birliği’nden kötü haber geldi. Birlik seyahat kıtlamalarının kaldırılacağı ülkeler listesine Türkiye dahil edilmedi. Avrupa Birliği yüksek vaka sayıları nedeniyle riskli ülke olarak değerlendirdiği Türkiye'yi, seyahat kısıtlamalarının kaldırılacağı ülkeler listesine yine dahil etmedi. AB Komisyonu "turuncu" listede yer alan Türkiye'ye, zorunlu haller dışında seyahat edilmesini önermiyor. AB ülkeleri geçen ay Avustralya, İsrail, Güney Kore, Ruanda, Tayland, Singapur ve Yeni Zelanda'nın da seyahat kısıtlamaları yumuşatılan ülkeler listesine alınmasını kararlaştırmıştı.

TÜRKİYE KISITLAMA LİSTESİNDE

Öte yandan riskli ülkeler arasında gösterilen İngiltere ve Türkiye'ye yönelik kısıtlamaların bir süre daha devam etmesi istendi. AB kaynakları, vakaların seyrine göre İngiltere'nin haziran ayı ortalarında kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesine dahil edilebileceğini bildirdi. Yaklaşan turizm sezonu öncesi özellikle Türk Lirası'nın değer kaybı nedeniyle nedeniyle Avrupalı turistlerin öncelikli tercihi olmayı hedefleyen Türkiye de, kısıtlamaların sürdüğü ülkeler listesinde kalmaya devam etti.

TÜRKİYE’DEN DÖNEN KİŞİLERE 10 GÜN KARANTİNA

AB ülkeleri, Türkiye'den dönen kişilerin negatif test sonucu göstermelerini ve 10 gün zorunlu karantinaya tabi tutulmalarını istiyor. Türkiye'den Avrupa'ya sadece AB vatandaşı veya Avrupa'da oturma izni bulunanlar ile zorunlu durumlar için seyahat edecek kişilere izin veriliyor. Bunların haricindeki kişilere vize ya da uçuş izni verilmiyor.

1 TEMMUZ VURGUSU

İngiltere ve Rusya’dan kötü haber Almanya’dan ise iyi haber gelmişti. Avrupa Birliği (AB) dışında kendi kararını veren Almanya Türkiye’yi yüksek riskli ülkeler listesinden riskli ülkeler listesine aldı. 


İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: info@ivm.com.tr

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 397 votes)