0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Aşılamayla birlikte tatil planları hızlandı

Koronavirüs aşısında yaş sınırının 35’e indirilmesi ve tüm SGK’lılara aşı olanağının sağlanması ile Türk vatandaşlarının tatil planları da hızlandı. Buna göre uçak bileti satışları bir önceki haftaya göre yüzde 25, otobüs bileti satışları ise yüzde 42 oranında arttı.

Koronavirüs sürecinde duma noktasına gelen taşımacılık sektöre son günlerde hızla artmaya başladı. Aşılamayla birlikte tatil planlayanların sayısında da arttı. Bir günde yapılan aşı sayısının günlük 1,5 milyona yaklaştığı şu günlerde seyahat etmek isteyenlerin sayısında da ciddi bir artış oldu. Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi Enuygun son 3 günde uçak bileti satışlarında yüzde 25, otobüs bileti satışlarında ise yüzde 40’a varan artışlar yaşandığını açıkladı.

“BİLET SATIŞLARINDA CİDDİ ARTIŞLAR YAŞANIYOR”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi Enuygun CEO’su Çağlar Erol, “Son haftalardaki hızlı aşılanma süreciyle birlikte satışlarımız ve aramalarımızda çok ciddi artışlar yaşadık. Haziran ayında uçak bileti satışlarımız bir önceki aya göre yüzde 314 artarken, aramalar da yüzde 156’ya varan oranlarda yükseldi. Günlük aşılanma sayısının 1,5 milyonu bulduğu son iki günde ise çok ciddi bir trafik artışı yaşadık. Kış aylarını karantinada evlerinde geçiren insanlar aşılarını olup ya da aşı randevusu alıp, hemen tatil planlaması yapmaya başlamış. Bu yüzden son iki günde ise günlük uçak bileti satışlarımız bir önceki haftaya göre yüzde 25 oranında arttı” dedi.

OTOBÜS FİYATLARINDA REKOR ARTIŞ

Uçak bileti gibi otobüs bileti satışlarında da ciddi bir artış yaşandığını belirten Erol, “Aşılanmanın hızlandığı son 3 gündür otobüs bileti satışlarımız da geçen haftaya göre yüzde 42’ye varan oranlarda arttı. Otobüs biletinde de Mayıs ayına göre Haziran’da yüzde 224’e varan oranlarda yükseliş var. Özellikle 19-25 Temmuz arasındaki Kurban Bayramı haftası için de çok ciddi bir talep var. Tatil planlaması yapmak isteyenler acele etmeli” diye konuştu.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 201 votes)