0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Ankara’dan Dubai uçuşları başladı!

Türkiye’ye ilk seferi bundan 11 yıl önce İstanbul’a gerçekleştiren flydubai Türkiye'de yeni bir rotaya daha uçmaya başladı.

TAV Havalimanları tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı, Dubai’den gelen flydubai uçuşunu su takıyla karşıladı. Dün (Pazar) saat 23:20’de Ankara’ya gelen yolcular ve uçuş ekibi için tören düzenlendi.

TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer “flydubai’nin Birleşik Arap Emirlikleri’nden gerçekleştirdiği ilk uçuşu karşılamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

Yolcularımıza güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi sunarak yolcu memnuniyetini sağlamak önceliğimiz. Başkentimiz Ankara’dan Avrupa ve Ortadoğu noktalarında Londra, Paris, Moskova, Doha, Viyana ve Amsterdam direkt uçuşlarının yanı sıra dünyanın dört bir yanına direkt uçuşları artırmak üzere paydaşlarımızla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Dubai ve Ankara arasında direkt uçuşların başlaması, bu konudaki en önemli adımlarımızdan biri oldu. Artarak devamını diliyoruz” dedi.

flydubai Ticari Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jeyhun Efendi “flydubai’nin Türkiye’ye ilk seferi bundan 11 yıl önce İstanbul’a gerçekleşti. O günden bu yana uçuş ağımızı dört destinasyona genişleterek yolcularımıza Birleşik Arap Emirlikleri ve bölgeden yaz sezonunda ve yıl boyunca daha fazla seçenek sunmaya başladık. Talep kademeli olarak arttıkça kış sezonunda Ankara’ya uçuş frekansımızı iki katına çıkarmayı umuyoruz. flydubai şu an dünyada 95 destinasyona uçuyor. Ankara uçuşlarıyla, Türkiye’nin başkentine BAE’den ilk kez direkt bir bağlantı sunmuş oluyoruz” dedi.

Flydubai’nin Ankara-Dubai uçuşları Emirates Havayolları’yla kod paylaşımı olarak düzenlenecek. Ankara’dan Dubai’ye uçan yolculara 1 Ekim 2021-31 Mart 2022 arasında açık olan Expo 2020 Dubai’ye bir günlük giriş bileti de verilecek.

Ankara Esenboğa Havalimanı bu yılın ilk sekiz ayında 4,2 milyon yolcuya hizmet verdi.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 323 votes)