0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

AnadoluJet Ankara, Moskova uçuşlarına yeniden başladı

AnadoluJet, Ankara ile Moskova arasında uçuşlara yeniden başladı. Türk Hava Yolları’nın alt kuruluşu olan AnadoluJet, Rusya’nın başkenti Moskova’daki Vnukovo Havalimanı’na iniş yapacak.

AnadoluJet’in 2021 yılı için aldığı uçuş kararıyla ilgili Moskova’da bulunan Vnukovo Havalimanı’ndan açıklama yapıldı. Havalimanı, AnadoluJet’in Ankara ile Moskova arasındaki uçuşlarını yeniden başlattığını duyurdu. Vnukovo Havalimanından yapılan açıklamaya göre AnadoluJet, Boeing 737 uçağıyla haftada üç kez Moskova’ya uçuş gerçekleştirecek. Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşlar koronavirüs pandemisi nedeniyle geçen yıl mart ayında durdurulmuş, eylülde yeniden başlatılmıştı. Öt yandan Moskova ziyareti öncesinde Rusya'dan Rusya vizesi almanız gerekmektedir.

AVRUPA BİRLİĞİ’NDEN TÜRKİYE’YE ÜST DÜZEY ZİYARET

Günün bir diğer önemli haberi ise Avrupa Birliği’nden (AB). AB’den yapılan açıklamaya göre AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, 6 Nisan’da Türkiye’yi ziyaret edecek. Liderler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek. Uluslararası haber ajansı Reuters’ın yayınladığı habere göre AB liderleri önemli temaslarda bulunacak. Yapılan açıklamada başka bir detay verilmezken, Reuters haber ajansı bu adımın AB-Türkiye hattında ilişkilerin geliştirilmesi için atıldığını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam bir yıl önce Michel ve von der Leyen ile bir araya gelmişti. Geçen yıl Mart ayında bir araya gelen liderler Ankara’da görüşmüştü.

TÜRKİYE’YE VİZE SERBESTİSİ AB’NİN GÜNDEMİNDE!

Geçtiğimiz günlerde yapılan Avrupa Birliği Liderler Zirvesi’nde Türkiye masaya yatırılmıştı. Liderler Türkiye’ye verilmesi planlanan vize serbestisini görüşmüş ve net bir karar alamamıştı. Ancak toplantının ardından Avrupa Birliği’nden Türkiye lehine olumlu paylaşımlarda bulunuldu. Önümüzdeki aylarda görüşmeler olumlu geçerse Avrupa Birliği, haziran ayında vize serbestisi konusunda önemli kararlar verebilir.

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 320 votes)