0541 963 1714 [email protected]
No:19 Teceddüt sk. Aksaray, İstanbul

Almanya yüksek riskli ülkeler listesini güncelledi!

Korona vakalarının artmasına karşı önlemlerini artıran Almanya 4 ülkeyi daha 'yüksek riskli' listesine aldı.

Almanya, komşuları Belçika’yı ve Hollanda’nın büyük bir kısmını artan vaka sayıları nedeniyle Pazar günü itibariyle yüksek riskli bölge listesine alınacağını açıkladı.

Yunanistan ve İrlanda'da yüksek riskli bölge ilan edildi

Almanya’da salgın verilerini izleyen Robert Koch Enstitüsü tarafından Cuma günü yapılan açıklamada, tatil için tercih edilen ülkelerden Yunanistan ve İrlanda’nın da yüksek riskli bölgelere dahil edildiği belirtildi.

Hollanda’nın deniz aşırı Aruba, Curaçao ve St. Maarten bölgeleri ise bu kategoriye dahil edilmedi.

Yüksek riskli bölgelerden Almanya’ya seyahat eden tam aşılanmamış veya hastalık geçirmiş kişilerin on gün boyunca karantinaya girmesi gerekecek.

Karantinanın en erken beşinci gününde negatif test ibraz etmeleri halinde ise bu kişilerin karantinaları sona erebilecek.

Fransız Guyanası, Kosta Rika, Guetamala, Guyanai Surinam ve Yeni Kaledonya ise Almanya’nın yüksek riskli bölgeler listesinden çıkarılacağı açıklandı.

Vaka sayısının arttığı Belçika’da da korona önlemleri sıkılaştırılıyor.

Ülkede son iki hafta içinde vaka sayısı yüzde 61 oranında artarken hastaneye başvuranların sayısında da yüzde 52’lik artış olduğu belirtildi.

Belçika’da hükümet, tekrar kapanma kararı almamak için korona önlemlerini sıkılaştırdı. Ülkedeki tam aşılanma oranı ise yüzde 75.

 

İstanbul Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: 0532 231 92 08

Mobil: 0212 530 04 25

Fax: 0212 530 04 25

Mail: [email protected]

Web: https://ivm.com.tr/

4.8 / 5 ( 267 votes)